У Литві для України запропонували розібрати на запчастини закриті ТЕС

Джерело: телемарафон

Міністерство енергетики Литви висунуло пропозицію про розбирання їхніх закритих теплових електростанцій на запчастини для української енергетичної системи, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

“Мав розмову з міністром енергетики Литви. Вони запропонували використовувати їхні теплові станції, які закриті. Використовувати їх як донорів, тобто є можливість розібрати і отримати ті запчастини, які нам потрібні”, – заявив він.

Галущенко також зазначив, що інші країни також надають допомогу Україні у протистоянні наслідкам російських атак на енергетичну інфраструктуру.

В той самий час міністр зазначив, що найкращим захистом є посилення системи протиповітряної оборони України.

У 2016 році у Литві була закрита теплова електростанція у Вільнюсі.

Уряд України розглядає різні варіанти фінансування ремонту енергетичних об’єктів. Один із можливих варіантів – підвищення тарифів на електроенергію для населення.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.