У Литві для України запропонували розібрати на запчастини закриті ТЕС
Джерело: телемарафон
Міністерство енергетики Литви висунуло пропозицію про розбирання їхніх закритих теплових електростанцій на запчастини для української енергетичної системи, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
“Мав розмову з міністром енергетики Литви. Вони запропонували використовувати їхні теплові станції, які закриті. Використовувати їх як донорів, тобто є можливість розібрати і отримати ті запчастини, які нам потрібні”, – заявив він.
Галущенко також зазначив, що інші країни також надають допомогу Україні у протистоянні наслідкам російських атак на енергетичну інфраструктуру.
В той самий час міністр зазначив, що найкращим захистом є посилення системи протиповітряної оборони України.
У 2016 році у Литві була закрита теплова електростанція у Вільнюсі.
Уряд України розглядає різні варіанти фінансування ремонту енергетичних об’єктів. Один із можливих варіантів – підвищення тарифів на електроенергію для населення.
- Тактика атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України зазнала змін. Збитки, завдані внаслідок цих нападів, перевищують ті, що були в період масованих ударів у 2022-2023 роках.
Міністерство фінансів США оголосило про запровадження санкцій проти російського “Газпромбанку”. Це один із найбільших російських банків, який виділявся, зокрема, тим, що приймав платежі європейських країн за російські постачання газу та зберігав доступ до системи SWIFT, від якої відключені багато інших російських фінансових інституцій.
21 листопада Велика Британія спільно з Європейським Союзом попередили про ескалацію та вихід війни РФ проти України на інший рівень, коментуючи ймовірне використання Росією міжконтинентальної балістичної ракети “Рубіж”.
Розвідувальні служби Великої Британії вивчають інформацію, що Росія могла застосувати міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) під час атаки на Дніпро. Цю інформацію надали українські військові, проте її ще не підтверджено.
21 листопада Україна відзначає як День Гідности та Свободи, згадуючи дві доленосні події. Цього дня розбіжністю у 9 років розпочалися Помаранчева революція та Революція Гідности.
У бюджет заклали 190 млн гривень на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців.