У Литві для України запропонували розібрати на запчастини закриті ТЕС
Джерело: телемарафон
Міністерство енергетики Литви висунуло пропозицію про розбирання їхніх закритих теплових електростанцій на запчастини для української енергетичної системи, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
“Мав розмову з міністром енергетики Литви. Вони запропонували використовувати їхні теплові станції, які закриті. Використовувати їх як донорів, тобто є можливість розібрати і отримати ті запчастини, які нам потрібні”, – заявив він.
Галущенко також зазначив, що інші країни також надають допомогу Україні у протистоянні наслідкам російських атак на енергетичну інфраструктуру.
В той самий час міністр зазначив, що найкращим захистом є посилення системи протиповітряної оборони України.
У 2016 році у Литві була закрита теплова електростанція у Вільнюсі.
Уряд України розглядає різні варіанти фінансування ремонту енергетичних об’єктів. Один із можливих варіантів – підвищення тарифів на електроенергію для населення.
- Тактика атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України зазнала змін. Збитки, завдані внаслідок цих нападів, перевищують ті, що були в період масованих ударів у 2022-2023 роках.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.