У Литві вважають, що зростання кількості шенгенських віз для росіян несе загрозу безпеці

Джерело: LRT

Міністр внутрішніх справ Владислав Кондратович заявив, що збільшення кількості шенгенських віз, виданих громадянам Росії, становить серйозну загрозу для безпеки.

“Під час обговорення ситуації в Шенгенській зоні на засіданні Ради було відзначено зростання кількості шенгенських віз, виданих громадянам Росії. За словами міністра внутрішніх справ, зростання кількості шенгенських віз, виданих громадянам Росії, є серйозною загрозою безпеці”, – йдеться у заяві міністерства.

За словами міністра, Литва більше не визнає небіометричні російські паспорти як дійсні проїзні документи для в’їзду на територію Литви.

“Паспорти без біометричних даних не мають сучасних елементів захисту та легше підробляються, що збільшує ризик їх несанкціонованого використання. Ми запрошуємо інші держави-члени розглянути можливість застосування цього обмеження, а також закликаємо їх дотримуватися рекомендацій Європейської Комісії щодо посилення видачі віз громадянам Росії”, – сказав міністр внутрішніх справ.

  • В суботу, 3 травня, в Литві набули чинності додаткові обмеження для громадян Росії. Вони втратять посвідки на проживання в країні, якщо без об’єктивних причин їздитимуть до Росії або Білорусі частіше, ніж один раз на три місяці.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.

У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.