У Меджлісі зрегували на вислів коміка Стенюка про «вбивство мусульман»
Джерело: Рефат Чубаров/Фейсбук
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував виступ стендап-коміка Антона Стенюка та його “жарт” про “вбивство мусульман”.
Чубаров опублікував відеофрагмент із запису виступу Стенюка “Чуттєвий”, який відбувся ще в березні.
Навіщо вбивати православних, якщо є мусульмани – запитав комік на відео.
Стенюк назвав російсько-українську війну “нонсенсом”, оскільки “не знає, як так сталося, що одні православні вбивають інших православних”.
Я не кажу, що треба вбивати мусульман. Я адекватна людина. Я розумію, що зараз це не на часі. І тим паче цим уже займаються юдеї, — додав у своєму виступі Стенюк.
Чубаров назвав слова коміка “відкритим випадом проти людей за релігійною ознакою”.
Якого біса… Не намагайтеся мене переконати, що я нібито не вловив змісту даного “жарту”, якого, насправді, тут немає. Проте є відкритий випад проти людей за релігійною ознакою… Шкода, що в даному випадку вказувати на цього негідника, який дозволяє собі цинічно ображати своїх співгромадян, доводиться мені, громадянинові України, який сповідує Іслам, – наголосив Чубаров.
Тоді як директор “Кримських новин” Імран Усеїнов наголосив, що Стенюк своїми заявами виправдовує і непрямо закликає вбивати мусульман, а також відтворює російський наратив про війну між братніми народами.
Своєю чергою, колишній муфтій Духовного управління мусульман України “Умма”, військовослужбовець ЗСУ, парамедик Саід Ісмагілов відреагував коротко.
Вбивати мусульман? Ну спробуй, хлопчик, – прокоментував Ісмагілов виступ коміка.
Водночас у коментарях під дописом Чубарова омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що скерував лист до Нацполіції.
- У Берліні зафіксували кілька випадків намальованої на будівлях зірки Давида – символа, яким у 1930-х роках нацисти позначали єврейські крамниці.
- У неділю, 27 серпня, вдень жителі у Мейконі (штат Джорджія, США) побачили листівки з повідомленнями, сповненими ненависті, від неонацистської Ліги захисту гоїв (GDL). Відомо, що Центральна Джорджія не вперше стикається з такою пропагандою.
- Фінське державне керівництво розглядає можливість на законодавчому рівні заборонити використання радянських та нацистських символів через їхнє “сприяння дискримінації та розпалюванню ненависті”.
- Twitter, який тепер називається X, відновив доступ до облікового запису американського репера Каньє Веста. Його заблокували вісім місяців тому через публікацію зображення свастики в поєднанні із зіркою Давида.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.