У Microsoft звинуватили російських хакерів у масштабній фішинговій атаці

Джерело: Bloomberg

Компанія Microsoft звинуватила російських хакерів у масштабній фішинговій атаці, спрямованій на урядовців США, працівників оборонної галузі та інших осіб. Кампанія з надсилання фішингових електронних листів, що почалася 22 жовтня, охопила тисячі людей у понад 100 організаціях, повідомили у блозі Microsoft Threat Intelligence.

Повідомляється, що зловмисники надсилали цілеспрямовані електронні листи, видаючи себе за співробітників Microsoft. Ці повідомлення містили посилання на шкідливі сайти, здатні викрадати дані користувачів. Наразі інформації про кількість успішних атак не надано.

За даними Microsoft, за цими кібератаками стоїть російська хакерська група Midnight Blizzard, яку уряди США і Великої Британії пов’язують з російською службою зовнішньої розвідки (SVR). У січні цього року Microsoft повідомила, що ця група здійснила спробу проникнення в корпоративні системи компанії та отримала доступ до кількох облікових записів електронної пошти, зокрема тих, які належать працівникам з кібербезпеки та юридичного сектору.

У квітні Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури США (CISA) вимагало від федеральних установ активніше контролювати електронну пошту, знімати скомпрометовані облікові дані і посилювати захист акаунтів Microsoft. Тоді ж агентство назвало інцидент “серйозною і неприйнятною загрозою”.

Представники CISA і Державного департаменту США утрималися від коментарів щодо інциденту. Посольство Росії у Вашингтоні також поки що не надало відповіді.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.