У Міненерго спростували інформацію про застосування графіків відключень світла у листопаді

Джерело: Міненерго

У Міністерстві енергетики України спростували інформацію про нібито застосування графіків відключень електроенергії у листопаді.

У соціальних мережах поширили інформацію із посиланням на заяву одного з народних депутатів України про те, що нібито у листопаді будуть застосовуватись графіки обмежень споживання електроенергії.

Однак у відомстві спростували ці чутки й зазначили, що електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для забезпечення потреб споживачів. Зокрема, цієї зими працюватимуть усі блоки атомних електростанцій, що розташовані на підконтрольній Україні території.

Ба більше – наразі у резерві перебувають додаткові потужності, які будуть запущені в роботу у разі збільшення споживання та потреб в електроенергії.

“Наразі обмеження побутових споживачів не передбачається в жодному з регіонів України.  Звертаємо вашу увагу на те, що інформація про нібито відключення є частиною інформаційної війни з боку країни-терористки Росії. Із закінченням минулого ОЗП цю інформацію намагались поширювати різні псевдоексперти. Проте відключень не відбулося ані в березні, ані у жовтні”, – наголосили у Міненерго.

Відтак зазначили, що відключення можливі виключно у разі масованих ворожих обстрілів, і, як наслідок, пошкоджень енергетичного обладнання. 

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.