У Мінінфраструктури за підтримки Швеції навчатимуть жінок-водійок

Джерело: пресслужба Мінінфраструктури

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Представництво ООН Жінки в Україні домовились про реалізацію проєкту із навчання жінок-водійок у сфері перевезень пасажирів автобусами.

Мета проєкту – забезпечити перепідготовку та перекваліфікацію жінок-водійок у сфері міського та муніципального транспорту, а саме автобусів.

За даними відомства, дефіцит водіїв автобусів у регіонах складає близько 30%, а це близько шести тисяч співробітників.

Серед ключових завдань ініціативи:

  • створення нових робочих місць та можливості професійного розвитку жінок у сфері громадського транспорту відповідно до вимог транспортної реформи в Україні та європейських стандартів;
  • розширення можливості працевлаштування жінок у сфері пасажирських перевезень;
  • інтеграція стандартів дотримання прав жінок на комунальних підприємствах у сфері пасажирського транспорту.

У межах проєкту передбачено також навчання жінок для отримання кваліфікаційної картки водія (код 95), яка підтверджує професійну компетенцію водія автобуса за європейським стандартом.

Реалізуватиме пілотний проєкт ГО “Фундація інституційного розвитку” за фінансової підтримки Швеції.

Ми повідомляли, що в Ірпені автопарк набрав на роботу жінок, аби ті стали водійками маршруток. Причиною цього є нестача чоловіків-водіїв у зв’язку з мобілізацією.

Нещодавно заступниця міністра економіки Тетяна Бережна зауважила, якщо у 2021 році офіційний ринок праці нараховував 11,5 мільйона працівників, то вже у 2023 році ця цифра зменшилася до 9 мільйонів офіційно працевлаштованих.

11 червня, під час засідання, Комітет Верховної Ради з прав людини підтримав законопроєкт про протидію сексизму під час виборів та збалансування представництва жінок та чоловіків у парламенті та місцевих радах.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.