У Міноборони заявили про запуск проєкту «Лінія дронів»

Джерело: Рустем Умєров/Facebook

9 лютого глава Міноборони Рустем Умєров повідомив про запуск у Силах оборони проєкту “Лінія Дронів”, котрий, за словами міністра, має кардинально посилити бригади та масштабує досвід ефективного знищення російських військ.

  • Це новий стандарт війни, де безпілотні системи стають ключовим елементом бойових дій, допомагаючи нашим захисникам і захисницям виконувати найскладніші завдання. Робимо фокус на кращих підрозділах БПЛА. Лінія Дронів масштабуватиме найефективніші безпілотні системи у Сухопутних військах та Держприкордонслужбі, — зазначив Умєров.

Відтак, перший етап охоплює п’ять елітних полків і бригад:

  • 20 окремий полк “К-2”
  • 429 полк “Ахіллес”
  • 427 полк “РАРОГ”
  • 414 бригада “Птахи Мадяра”
  • Полк “Фенікс” (бригада “Помста”)

За словами міністра, поєднання піхоти та БпЛА в єдину ударну систему, дозволить:

  • Формувати killzone глибиною 10-15 км, де ворог не зможе рухатися без втрат.
  • Надавати піхоті постійний повітряний супровід і прикриття.
  • Виявляти та знищувати цілі ще до того, як вони наблизяться до наших позицій.

Це кардинально змінить тактику бою, даючи нашим воїнам вирішальну перевагу, — додав він.

Раніше стало відомо, що за 11 місяців 2024 року було передано понад 1.2 мільйона дронів різних типів, що включають розвідувальні, ударні та FPV-дрони-камікадзе. Зокрема, до Сил оборони надійшло понад 40 000 розвідувальних мультироторних дронів, серед яких понад 12 000 “нічних”, а також 5 000 розвідувальних БпЛА літакового типу, таких як Shark, ГОР і Фурія.

Ударні дрони глибинного ураження представлені понад 6 000 одиниць, серед яких Ан-196 “Лютий”, Firepoint та інші.

Крім того, поставлено понад 2 000 багаторазових ударних БпЛА, таких як Nemesis, Кажан, Вампір, а також понад 5 000 FPV-коптерів багаторазового використання.

Ще 1.1 млн FPV-дронів-камікадзе, на замовлення Міноборони відповідно до потреб бойових підрозділів, було передано Держспецзвʼязком.

  • Оборонці України вперше використали ракету-дрон “Паляниця” для удару по російських силах.
  • Українська компанія побудує в Литві завод із виробництва вибухових речовин нового покоління, зокрема RDX (гексогену), що сприятиме зміцненню обороноздатності України, Литви та Європи загалом.
  • Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс ТОККО українського виробництва.

Народна депутатка Мар’яна Безугла пригрозила генералу-лейтенанту Сергію Наєву розповісти про їхню співпрацю в часи, коли він обіймав посаду командувача Об’єднаних Сил оборони України.

Генерал-лейтенант Сергій Наєв, який на момент початку повномасштабної війни обіймав посаду командувача Об’єднаних Сил оборони України, розповів, що у військових не було жодного документа, в якому було б написано, що о четвертій ранку 24 лютого 2022 року розпочнеться вторгнення Росії.

Триває 1083-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 850 тисяч осіб.

Росія вдосконалює безпілотні літальні апарати та засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) на основі досвіду, здобутого у війні проти України, й застосовує новітні технологічні розробки в операціях проти країн-членів НАТО.

У ніч на 10 лютого російський безпілотник влучив в автостоянку в одному із житлових кварталів Сум. Згодом рятувальники повідомили про ліквідацію пожежі після падіння уламків ворожих БпЛА.