У Молдові заявили, що Росія незаконно надрукувала бюлетені для виборів у Придністров’ї

Джерело: Reuters

Високопоставлений посадовець Молдови заявив у середу, 13 березня, що Росія порушує закони, друкуючи виборчі бюлетені в невизнаному Придністров’ї напередодні виборів президента РФ.

“Ці бюлетені, швидше за все, були надруковані прямо там [у Придністров’ї], щоб не провозити їх через прикордонний пункт. Важко сказати, як би їх перевезли через кордон. Кордони Молдови контролюються, і немає можливості легально їх ввезти чи вивезти”, – заявив віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції Молдови Олег Серебрян.

Він додав, що друк бюлетенів у Придністров’ї мав на меті показати Молдові, що регіон не поважає національних законів.

“Тут важливе саме проведення виборчого процесу, а не те, чи ввезуть бюлетені в Росію, чи вивезуть їх”, — сказав він.

Влада Молдови викликала російського посла, щоб поскаржитися на рішення про відкриття шести виборчих дільниць у невизнаному Придністров’ї. Центральний уряд заявив, що цей крок порушує угоду про дозвіл голосування лише на одній виборчій дільниці в російському посольстві в Кишиневі.

Посол РФ відкинув скаргу як необґрунтовану, заявивши журналістам, що Росія просто дозволила приблизно 250 000 росіян у Молдові проголосувати, й багато з них у Придністров’ї.

Під час останніх парламентських виборів у Росії у 2021 році російські чиновники відкрили 24 виборчі дільниці в Придністров’ї без дозволу влади країни.

Норвегія у 2025 році виділить Україні 164 млн норвезьких крон (приблизно 14,4 млн доларів) на навчання та роботу з собаками-саперами для розмінування українських територій.

Війська РФ здійснили атаку за допомогою дрона на мікроавтобус, що рухався автодорогою поблизу Наддніпрянського в Херсонському районі.

До Палати представників Конгресу США повторно внесено проєкт резолюції, яка закликає визнати дії Росії проти України геноцидом.

Від ночі 8 січня російська армія здійснила 7 обстрілів прикордонних територій Сумщини. Внаслідок атак у Шосткинській громаді одна особа отримала поранення.

7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.