У МОЗ затвердили персональний склад Ради з відновлення «Охматдиту»
Джерело: пресслужба МОЗ
Міністерство охорони здоров’я затвердило персональний склад Ради із відновлення НДСЛ “Охматдит”, котра забезпечить участь громадськості й слідкуватиме за прозорістю процесу відбудови найбільшої дитячої лікарні України.
Восьмеро членів Ради з відновлення Охматдиту, що увійшли до її складу на першому етапі формування, обрали ще сімох учасників консультативно-дорадчого органу.
Відбір відбувся за принципом рейтингового голосування. За умовами другого етапу, подати заявки на участь у Раді могли представники громадських об’єднань, їхніх спілок, благодійних організацій, що провадять діяльність у сферах запобігання корупції, захисту прав пацієнтів, розвитку сфери охорони здоров’я, професійних асоціацій працівників сфери охорони здоров’я або у сфері архітектури та містобудування.
До Ради з контролю здійснення відновлення зруйнованих (пошкоджених) будівель Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” увійшли 15 членів і членкинь:
- Яко СІЛЬЄ, постійний представник Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні.
- Ігор КАЦИТАДЗЕ, спеціаліст з охорони здоровʼя Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні.
- Донатас БУТКУС, радник-посланник Посольства Литовської Республіки в Україні.
- Володимир КУДРИЦЬКИЙ, голова правління ПрАТ “Національна енергетична компанія Укренерго”.
- Назар КУПИБІДА, член Ради Директорів, віцепрезидент з фінансів АТ “Концерн ГАЛНАФТОГАЗ”.
- Юлія ВИСОЦЬКА, директор ПрАТ “Науково-виробниче об’єднання “ПРАКТИКА”.
- Євгеній ГОНЧАР, начальник відділу з формування політики у сфері програми медичних гарантій та медичного обслуговування Департаменту медичних послуг Міністерства охорони здоровʼя України.
- Олена ЛАРІНА, Провідний фахівець з внутрішнього контролю НДСЛ “Охматдит” МОЗ України.
- В’ячеслав БИКОВ, Член правління, директор виконавчий БФ “Таблеточки”.
- Олександр СУШКО, виконавчий директор Міжнародного Фонду “Відродження”.
- Інна ІВАНЕНКО, виконавча директорка БФ “Пацієнти України”.
- Тарас ЛИЛИК, заступник Голови Ради директорів з питань діяльності експертних організацій Конфедерації будівельників України.
- Світлана РЕВА, віцепрезидентка ГС “Міждержавна гільдія інженерів консультантів”.
- Марина МАМЕНКО, голова правління ГС “Українська Академія Педіатричних Спеціальностей”.
- Наталія ОНІПКО, президентка та засновниця БО “Благодійний фонд “Запорука”.
Вже сьогодні має відбитися перше засідання Ради. Учасники планують розглянути поетапний план відновлення Охматдиту та нададуть рекомендації щодо його виконання.
Удар по “Охматдиту”
Вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.
Зокрема внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.
Станом на ранок 9 липня на території київської дитячої лікарні “Охматдит” завершили аварійно-рятувальні роботи.
Відновлення лікарні
Міністерка економічного співробітництва і розвитку Німеччини Свенья Шульце заявила, що Німеччина виділяє Україні 10 мільйонів євро на відновлення київської лікарні “Охматдит”, яка постраждала від російської ракетної атаки 8 липня.
У Тайвані оголосили про допомогу київській дитячій лікарні “Охматдит” обсягом 200 тисяч доларів. Кошти скерують на закупівлю необхідних лікарні медичних матеріалів.
За 2 години 50 хвилин на потреби дитячої лікарні “Охматдит” українці зібрали 114 млн гривень. Кошти зібрані UNITED24 та monobank, а також українськими, міжнародними бізнесами, українцями та донорами з різних країн.
Довідка. Рада з відновлення є консультативно-дорадчим органом Міністерства охорони здоров’я України, який забезпечує участь громадськості та контроль за виконанням заходів, пов’язаних із відновленням функціонування НДСЛ “Охматдит” внаслідок пошкодження (руйнування) будівель та обладнання в результаті ракетної атаки державою-агресором 8 липня 2024 року, користуючись з коштів, зібраних для відновлення лікарні.
На першому етапі формування до складу Ради увійшли 8 учасників. Це представники від благодійників, які зробили найбільші пожертви, проєктів міжнародної технічної допомоги, дипломатичних установ іноземних держав в Україні, міжнародних та міжурядових організацій і фондів, а також по одному представнику МОЗ України та НДСЛ “Охматдит”.
- Тендер на відбудову дитячої лікарні “Охматдит” у Києві скасують. Його повторно оголосять уже на платформі Prozorro.
- Дитяча лікарня “Охматдит” частково відновила свою діяльність після російської ракетної атаки 8 липня.
- У Києві біля руїн “Охматдиту” провели реквієм за загиблими внаслідок російського удару по лікарні.
- Станом на 10 липня спеціалісти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України проаналізували понад 30 частин та уламків ракети, якою російські війська вдарили по Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит”.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.