У музеї Глазго загубилась скульптура Родена вартістю €3,5 мільйона

Джерело: The Guardian
Представники музею Глазго повідомили, що статуя французького скульптора Огюста Родена, що належить до його знаменитої групи “Буржуа де Кале”, зараз “не знаходиться” в колекції мистецтва Глазго.
Гіпсова скульптура, куплена музеями Глазго у художника в 1901 році, була виставлена в парку Келвінгроув з 25 червня по 30 вересня 1949 року, згідно з даними Glasgow Life, організації, яка відповідає за багато культурних місць шотландського міста. Але відтоді скульптура, здається, була втрачена.
За даними Comité Rodin, який веде каталог робіт художника по всьому світу, 2-метрова скульптура представляє Жана д’Ейра, одну з фігур групи Кале.
Директор Comité Rodin Жером ле Блей сказав, що зникнення – це “прикро, але його слід поставити в контекст часу”, оскільки гіпсові роботи не викликали особливого інтересу в 1940-х роках. За його оцінками, вартість роботи сьогодні становитиме приблизно 3,5 мільйона євро.
Бронзові статуї шести буржуа де Кале, які символізують жертвоприношення місцевих сановників під час облоги північно-французького міста англійськими військами під час Столітньої війни, були замовлені муніципалітетом і представлені в 1895 році. Численні бронзові та гіпсові версії статуї існують у всьому світі.
За даними Glasgow Life, зникла статуя “зазнала пошкоджень” під час виставки просто неба 1949 року.
Comité Rodin вважає, що її могла спіткати та ж доля, що й іншу статую художника, що представляє Івана Хрестителя, яка була виставлена в той самий час у Келвінгроуві. Він зламався, і його останки зберігаються в Ресурсному центрі музею Глазго.
Ле Бле сподівається, що залишки “незнайденого” фрагмента так само можна буде знайти в архівах пізніше.
За даними ЗМІ, близько 1750 інших предметів зникли з шотландських музеїв, включаючи золоті монети, пов’язані з королевою Шотландії Марією I, яка правила в 16 столітті.
Британський музей також нещодавно визнав крадіжку тисяч експонатів зі своїх запасників , що спричинило відставку його директора.
Museum Wales, установа, яка керує сімома національними музеями Уельсу, виявила відсутність 2000 предметів. Організація стверджує, що багато предметів могли бути просто загублені або неправильно класифіковані, і що їх можна було знайти під час перевірки інвентаризації.
- Данський суд зобов’язав художника Йенса Ханінга повернути 70 тисяч доларів США, взятих у музею сучасного мистецтва Кюнстен на реалізацію творчої ідеї.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.