У МЗС України зробили заяву щодо припинення консульських послуг чоловікам за кордоном

Джерело: глава МЗС Дмитро Кулеба у X (Twitter) та ZN.UA

Українське ЗМІ поширило інформацію, що з 23 квітня набуде чинности припинення консульських послуг, яке триватиме до офіційного роз’яснення закону про мобілізацію. Глава МЗС Дмитро Кулеба прокоментував ці заяви.

“Захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом МЗС. Водночас в умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення, – написав він. – Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна”.

Зауважимо, що згідно з документом, опублікованим виданням “Дзеркало Тижня”, надання консульських послуг для чоловіків рекомендується тимчасово зупинити “з метою недопущення уникнення громадянами України обов’язків щодо врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування та наявності військово-облікових документів”.

Фото: ZN.UA

Натомість чоловіки зможуть оформити посвідчення особи на повернення в Україну. Деякі установи, як, наприклад, консульство України в Польщі, вже зупинили прийом документів від військовозобов’язаних до отримання вказівок від МЗС.

Кулеба зауважив, що оновлювати свої документи в ТЦК треба було ще до ухвалення нового закону про мобілізацію.

“Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, – то так це не працює. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно”, – додав міністр.

За його словами, МЗС України скоро оприлюднить детальні інструкції про те, як чоловіки мобілізаційного віку можуть отримувати консульські послуги у зарубіжних дипломатичних представництвах. Це станеться в контексті майбутнього введення в дію закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” та після його офіційного застосування.

  • 11 квітня народні обранці у другому читанні ухвалили проєкт закону про мобілізацію в Україні.
  • Перед голосування за законопроєкт нардепи, 227 голосами, прийняли правку про виключення з законопроєкту норми про демобілізацію.
  • Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що демобілізаційні норми будуть розглянуті в окремому законопроєкті, який Генеральний штаб і Міністерство оборони почнуть розробляти найближчим часом.

Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.

Джерело: Bloomberg  Росія заявила, що готова обговорити потенційне припинення вогню в Україні з обраним президентом…

Джерело: Економічна правда  Олексій Кулеба повідомив про готовність України до відновлення польотів лише на 95%….

  Партія «Грузинська мрія», що займає проросійську позицію, оголосила про перемогу на жовтневих виборах. Вона набрала 54% голосів після проведеної кампанії, де попередила грузинів: приєднуйтесь до Заходу і повторіть долю України. 

У ніч на 16 та вранці 17 листопада російські обстріли пошкодили чотири важливі для ядерної безпеки електричні підстанції в Україні.