У МЗС вважають помилковим рішення МОК допустити спортсменів з РФ та РБ до Олімпіади-2024

Джерело: МЗС України

Міністерство закордонних справ України вважає помилковим рішення Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету дозволити російським та білоруським спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях в нейтральному статусі.

У заяві дипломатичного відомства зазначається, що українська сторона доводила до олімпійського комітету та міжнародних партнерів ризики такого рішення.

Білоруські та особливо російські спортсмени доволі часто представляють спортивні організації, пов‘язані зі Збройними силами Російської Федерації. Частина із них перебуває на чинній російській військовій службі, частина із них носить на спортивній формі символи збройної агресії РФ проти України.

Попри це, МОК планує випустити на міжнародні спортивні арени спортсменів, які не лише симпатизують вбивствам українських жінок і дітей, але і, ймовірно, беруть безпосередню участь в цих страшних злочинах.

Як заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, Міжнародний олімпійський комітет фактично дав Росії “зелене світло” на створення зброї на Олімпіаді: “Немає сумнівів у тому, що Кремль використовуватиме кожного російського та білоруського спортсмена як зброю у своїй пропагандистській війні”.

У МЗС зазначили, що Москва не підійматиме білих нейтральних прапорів на змаганнях, як це представляє МОК, а демонструватиме тріумф здатності уникнути відповідальності за розв‘язання найбільшого збройного конфлікту в Європі з часів Другої світової війни.

“Члени Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету, які ухвалили це рішення, несуть відповідальність за заохочення Росії та Білорусі до продовження збройної агресії проти України”, – наголосили у МЗС України.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.