У МЗС вважають помилковим рішення МОК допустити спортсменів з РФ та РБ до Олімпіади-2024
Джерело: МЗС України
Міністерство закордонних справ України вважає помилковим рішення Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету дозволити російським та білоруським спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях в нейтральному статусі.
У заяві дипломатичного відомства зазначається, що українська сторона доводила до олімпійського комітету та міжнародних партнерів ризики такого рішення.
Білоруські та особливо російські спортсмени доволі часто представляють спортивні організації, пов‘язані зі Збройними силами Російської Федерації. Частина із них перебуває на чинній російській військовій службі, частина із них носить на спортивній формі символи збройної агресії РФ проти України.
Попри це, МОК планує випустити на міжнародні спортивні арени спортсменів, які не лише симпатизують вбивствам українських жінок і дітей, але і, ймовірно, беруть безпосередню участь в цих страшних злочинах.
Як заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, Міжнародний олімпійський комітет фактично дав Росії “зелене світло” на створення зброї на Олімпіаді: “Немає сумнівів у тому, що Кремль використовуватиме кожного російського та білоруського спортсмена як зброю у своїй пропагандистській війні”.
У МЗС зазначили, що Москва не підійматиме білих нейтральних прапорів на змаганнях, як це представляє МОК, а демонструватиме тріумф здатності уникнути відповідальності за розв‘язання найбільшого збройного конфлікту в Європі з часів Другої світової війни.
“Члени Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету, які ухвалили це рішення, несуть відповідальність за заохочення Росії та Білорусі до продовження збройної агресії проти України”, – наголосили у МЗС України.
- Міжнародний олімпійський комітет (МОК) оголосив, що російським і білоруським спортсменам буде дозволено виступати під нейтральним прапором на Олімпіаді-2024 в Парижі.
- Міжнародний олімпійський комітет заявив, що Росія та Білорусь не отримають офіційного запрошення на Олімпійські ігри в Парижі 2024 року, тоді як понад 200 національних збірних традиційно запросять вже цього місяця.
- Близько 500 спортсменів з Росії та Білорусі допустять до участі у цьогорічних Азійських іграх у Ханчжоу (Китай), аби допомогти їм отримати кваліфікацію на Олімпіаду наступного року в Парижі.
- 12 жовтня Виконавча рада МОК тимчасово зупинила діяльність Олімпійського комітету Росії. Країна більше не має права діяти як національний олімпійський комітет
16 листопада глава США Джо Байден планує провести зустріч з лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час глобального саміту у Перу. Це стане для Байдена останньою можливістю кинути виклик китайському президенту безпосередньо щодо хакерських атак, погроз проти Тайваню, порушень прав людини та підтримки вторгнення Росії в Україну.
Проживання на окупованій території нерідко змушує людей робити складний вибір на користь отримання російського паспорта….
СБУ повідомила про підозру Лі Вон Чолю (також відомого під псевдонімом Герман Прокопів), громадянину України корейського походження, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською ОДА та брав участь у захопленні будівлі.
Російська армія вранці четверга, 14 листопада, атакувала Слов’янськ на Донеччині. Під обстріл потрапив екіпаж патрульних.
Жертви сексуального насильства в умовах війни отримали понад 300 виплат проміжних репарацій, про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики, голова наглядової ради пілотного проєкту Катерина Левченко.