У Нідерландах «прощальна вечірка» Рютте коштувала близько €150 тисяч – ЗМІ
Джерело: RTL Nieuws
Неформальний захід Марка Рютте у Гаазі наприкінці серпня коштував в п’ять разів більше, ніж дозволено для так званої “прощальної вечірки” для міністра або держсекретаря Нідерландів.
“Прощальна вечірка для колишнього прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте виявилася дуже дорогою. Загалом це коштувало близько 150 000 євро, тоді як прощальний вечір для міністра чи держсекретаря має коштувати близько 30 000 євро. Це видно з облікових записів, які отримала редакція RTL Nieuws”, – йдеться у повідомленні.
За даними видання, на захід було запрошено близько 1400 гостей – колишніх колег експрем’єра, політиків і журналістів.
Загалом за захід заплатили понад 145,6 тисячі євро. Зокрема кошти витратили на декорації, кейтеринг, виступ гурту та на регулювальників дорожнього руху. Такі дані телеканал отримав, зробивши підрахунки, згідно з отриманими чеками після поданих запитів.
Також у Рютте був прощальний захід у будівлі міністерства загальних справ, яке очолює прем’єр-міністр Нідерландів за сумісництвом. Витрати на цю вечірку склали 5442,27 євро.
Як зауважили в агенції, витрати на урочистості були в п’ять разів вищими, ніж дозволено для прощальної вечірки для міністра або держсекретаря Нідерландів – 30 тисяч євро. Інші міністерства, які влаштовували “прощальні заходи”, не вийшли за межі цих витрат.
У міністерстві загальних справ Нідерландів на запит телеканалу зазначили, що Рютте пропрацював прем’єром 14 років і за цей час не мав жодної вечірки.
“За 14 років він працював з багатьма людьми, як у міністерстві загальних справ, так і за його межами. Саме тому було обрано дві окремі прощальні зустрічі: внутрішня прощальна зустріч у міністерстві загальних справ для нинішніх співробітників, і широке прощання для 1400 гостей”, – пояснили у відомстві.
- Союзники по НАТО в середу 26 червня, обрали прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте наступним генеральним секретарем НАТО.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.