У Німеччині посилять боротьбу з російськими шпигунами

Джерело: Tagesschau

9 серпня у Німеччині заарештували громадянини, що працював у військовому секторі, за підозрою в шпигунстві на користь РФ. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус привітав результат та виступив за посилення протидії російським шпигунам.

Пісторіус назвав арешт співробітника відділу закупівель Бундесверу успіхом у боротьбі зі шпигунством, зауваживши, що співпраця між спецслужбами є “тісною і має надзвичайний результат”.

Ми швидкі та пильні. Ми повинні послідовно продовжувати зміцнювати кадровий склад служби військової контррозвідки, — наголосив глава оборонного відомства. — У часи російської агресії проти України ми повинні адаптуватися до зростаючої гібридної загрози та продовжувати розширювати нашу контррозвідку в тісній співпраці з європейськими та міжнародними партнерами, – зажадав Пісторіус.

Нагадаємо, 9 серпня Федеральна прокуратура Німеччини повідомила, що громадянин Німеччини, що працював у військовому секторі, був заарештований за підозрою в шпигунстві на користь Росії на тлі попереджень про посилення шпигунської діяльності Москви.

На аукціоні у Британії продали лист, написаний одним з пасажирів “Титаніка” за кілька днів до катастрофи. Лот пішов з молотка за 300 тисяч фунтів стерлінгів ($399 тисяч).

Триває 1159-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 948 тисяч осіб.

Міністр оборони США Піт Гегсет наказав встановити на стаціонарний комп’ютер у своєму офісі в Пентагоні месенджер Signal, що додало чергової хвилі до суперечки щодо використання ним зашифрованого месенджера.

Військові КНР зафіксували свою присутність на спірному рифовому острові за декілька кілометрів від найважливішого форпосту Філіппін у Південнокитайському морі.

Американські посадовці під час переговорів у Лондоні підтвердили позицію Дональда Трампа не підтримувати членство України в НАТО, однак вони зауважили, що це не зобов’язуватиме майбутніх президентів США чинити спротив.