У Німеччині посилять боротьбу з російськими шпигунами

Джерело: Tagesschau

9 серпня у Німеччині заарештували громадянини, що працював у військовому секторі, за підозрою в шпигунстві на користь РФ. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус привітав результат та виступив за посилення протидії російським шпигунам.

Пісторіус назвав арешт співробітника відділу закупівель Бундесверу успіхом у боротьбі зі шпигунством, зауваживши, що співпраця між спецслужбами є “тісною і має надзвичайний результат”.

Ми швидкі та пильні. Ми повинні послідовно продовжувати зміцнювати кадровий склад служби військової контррозвідки, — наголосив глава оборонного відомства. — У часи російської агресії проти України ми повинні адаптуватися до зростаючої гібридної загрози та продовжувати розширювати нашу контррозвідку в тісній співпраці з європейськими та міжнародними партнерами, – зажадав Пісторіус.

Нагадаємо, 9 серпня Федеральна прокуратура Німеччини повідомила, що громадянин Німеччини, що працював у військовому секторі, був заарештований за підозрою в шпигунстві на користь Росії на тлі попереджень про посилення шпигунської діяльності Москви.

Станом на 28 травня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку противника.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

У четвер, 23 травня, помер режисер-документаліст Морган Сперлок. Номінант на премію “Оскар” пішов з життя через рак.