У Німеччині провели обшуки у прокремлівських агентів

Джерело: Kölner Stadt-Anzeiger

Поліція в Німеччині провела обшук будинку у проросійської активістки, що проживає в Кельні, Олени Колбаснікової. Обшуки відбулися після того, як Колбаснікова спільно зі своїм партнером порушили закон, що регулює виробництво та передачу військової зброї.

Макс Шлунд і його партнерка Олена Колбаснікова організували численні мітинги проти підтримки України Німеччиною.

Напередодні мережа проросійських активістів організувала в Кельні автопробіг із російськими прапорами. Однак рейд поліції не пов’язаний із цією акцією, наголосив представник прокуратури Ульф Віллюн.

Віллюн підтвердив, що в їхньому будинку провели обшук через можливе порушення Закону про контроль над військовим озброєнням.  Закон регулює виробництво, продаж і передачу зброї – від ручних гранат і автоматичних гвинтівок – до бойових літаків.

Слідство передбачає, що восени 2022 року Колбаснікова разом зі Шлундом відвідала контрольовану російською армією територію Донбасу і передала там військовим РФ утеплені намети, а також, ймовірно, засоби зв’язку. За це парі загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Окрім того, суд у червні оштрафував Ковбаснікову на 900 євро за схвалення російського вторгнення до України.

Раніше ЗМІ повідомляли, що у Німеччині дехто вимагає зміни курсу щодо України. Розслідування журналістів показало, що ключові фігури кампанії мають зв’язки із російською державою або ультраправими.

Федеральне відомство з охорони конституції Німеччини очікувало, що найближчими місяцями російська пропаганда та розвідувальна активність можуть посилитися.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.