У Німеччині викрили постачання заборонених верстатів до Росії

Джерело: SWR

Попри запроваджені проти Росії санкції, до цієї країни продовжують надходити німецькі верстати, котрі можуть використовуватися для виробництва боєприпасів або комплектуючих для транспортних засобів, мовиться в оприлюдненому розслідуванні німецької телекомпанії.

У 2023 році Росія в обхід санкцій отримала понад 300 автоматизованих верстатів із комп’ютерним управлінням від німецьких виробників, дізналися журналісти з документів митниці. За словами авторів матеріалу, без цих верстатів нині “практично немислиме” виробництво автомобілів, літаків, а також боєприпасів.

Лані аналітикині Ради економічної безпеки України Олени Юрченко свідчать, що 80% верстатів в Росії зараз використовуються для військового виробництва.

За допомогою машин з ЧПУ вони можуть виробляти набагато швидше і точніше, що вкрай важливо особливо у збройовій сфері. Зрештою це дозволяє їм виробляти ще більш смертоносну зброю. А Німеччина є лідером з виробництва цих верстатів і має частку на російському ринку до 30%, – наголосила експертка.

Як з’ясувалося, німецька продукція активно використовується компаніями, що забезпечують російську армію двигунами та деталями для літаків та ракет. Серед цих фірм – “КамАЗ”, НДР, “Індустріальні рішення”, “Парсек”.

Журналісти встановили понад 30 німецьких виробників, чиї верстати минулого року експортували до Росії. Багато з цих компаній базуються на федеральній землі Баден-Вюртемберг, відомої великою кількістю машинобудівних фірм. Серед них – компанії Walter Maschinenbau з Тюбінгена, Vollmer з Бібераха, Fein GmbH зі Швебіш-Гмюнда, Heller з Нюртінгену тощо.

Приблизно у двох третинах випадків обладнання з ФРН було завезено до Росії через Туреччину. Деякі з турецьких посередників мають прямі зв’язки з РФ, тоді як інші навіть започаткували російські підприємці.

Своєю чергою, німецькі компанії заявили, що дотримуються санкцій проти Москви і не знають, як їхні верстати опинилися в Росії.

Тим часом експерт із санкцій Беньямін Гільгеншток із Київської школи економіки вважає, що німецькі компанії справді не завжди знають, куди відправляється їхня продукція, але вони “однозначно могли б це з’ясувати, якби спробували”. Експерт закликав уряд ФРН посилити для компаній зобов’язання щодо контролю ланцюжків постачання своєї продукції та посилити заходи проти обходу санкцій.

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.