В Євросоюзі каратимуть причетних до обходу санкцій проти РФ
Джерело: пресслужба Європарламент
12 березня євродепутати схвалили нові правила для гармонізації застосування санкцій ЄС між державами-членами, посиливши покарання за обхід встановлених обмежень проти РФ.
Так, порушення обмежувальних заходів ЄС стане кримінальним правопорушенням у всіх країнах-членах Євросоюзу, а доходи, отримані від обходу санкцій проти Росії, конфісковуватимуть та спрямовуватимуть на відновлення України.
Відповідну резолюцію прийняли в Європарламенті під час пленарного засідання у Страсбурзі. У документі зібрано пропозиції та напрацювання стосовно директиви про обхід обмежувальних заходів ЄС, зроблені від імені Єврокомісії, Ради ЄС та Європарламенту.
Зауважується, що Європарламент застосував “амбітний, гармонізуючий підхід до закону”, і хоча не вдалося закрити всі лазівки, які хотіли, це покращення нинішньої ситуації та “демонстрація рішучої підтримки України”.
Директива гарантує, що покарання за порушення та обхід санкцій є стримуючим, роблячи їх кримінальними злочинами, що передбачає ув’язнення строком до п’яти років у всіх державах-членах. Коли компанії порушують або обходять санкції, судді повинні мати можливість накладати переконливі штрафи.
Європарламент пропонує, щоб держави-члени ввели у свої національні законодавства “ефективні, пропорційні та переконливі покарання для фізичних чи юридичних осіб, які порушують обмежувальні заходи ЄС”. Уряди “мають гарантувати”, що обхід санкцій вважатиметься в їхніх країнах кримінальним злочином.
У резолюції згадується поширена практика, за допомогою якої часто здійснюється обхід санкцій ЄС – коли “гроші, майно або економічні ресурси передаються третім особам”. Ці дії підривають ефективність обмежувальних заходів та “підпадають під категорію злочинів, пов’язаних з обходом санкцій”.
Доходи, отримані внаслідок порушення обмежувальних заходів, мають стати об’єктом конфіскації, наголосили у резолюції, та згодом – вкладом у відновлення України.
Покарання за обхід санкцій “має бути ефективним, стримуючим та пропорційним”. Це – позбавлення волі для фізичних осіб та штрафи для компаній та підприємств, які будуть “пропорційні фінансовій вигоді, отриманій від скоєння правопорушення”.
Резолюція зобов’язує кожну країну-члена ЄС створити спеціальний орган, який займатиметься координацією та співпрацею між національними правоохоронними органами та інститутами ЄС, які відповідають за здійснення санкцій.
- ЄС повинен підтримати Україну всім необхідним, щоб Київ міг виграти війну проти Росії, мовиться у резолюції євродепутатів, прийнятій 29 лютого.
- За результатами розслідування InformNapalm стало відомо, що Росія продовжує імпортувати обладнання для виготовлення безпілотників “Орлан-10” в обхід санкцій.
- У секретному документі, надісланому Києвом своїм західним союзникам, зазначено, що іранські безпілотники-камікадзе, які використовувала РФ в останніх атаках на українські міста, оснащено європейськими компонентами.
- До Російської Федерації продовжують надходити західні компоненти, які використовуються в крилатих ракетах Х-101, двох модифікаціях балістичних “Іскандерів”, а також гіперзвуковому “Кинджалі”.
- Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило базу іноземних компонентів у російській та іранській зброї та додало функцію підписки.
- Росія використовує засоби радіоелектронної боротьби проти України, в яких є технології британських компаній.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.