У Південній Кореї провели навчання для захисту від раптового нападу КНДР

Джерело: Reuters

Понад 1000 південнокорейських військових, поліціянтів і співробітників екстреної служби приєдналися до оборонних навчань 27 грудня, які імітували атаку Північної Кореї на Сеул.

Мета навчань — спростувати побоювання, що місто перебуває в зоні дії раптової атаки Пхеньяна.

Навчання відбулися на тлі підвищеної напруги після того, як КНДР випробувала міжконтинентальну балістичну ракету та запустила свій перший військовий супутник-шпигун.

Для нас був великий урок, коли ізраїльська новітня система оборони світового рівня безпорадно зазнала раптового нападу ХАМАС, озброєного звичайною артилерією та примітивними засобами, — зазначив мер столиці О Се Хун.

За його словами, напад групи бойовиків 7 жовтня на міста в Ізраїлі, в результаті якого загинуло понад 1200 осіб, показав, що переважаючі військові можливості не мають великого значення, якщо ворог здійснить раптову атаку.

У густонаселеному діловому та фінансовому центрі проживає 9,4 мільйона осіб, а ще 1,4 мільйона працюють і ходять до школи щодня.

Навчання відбулися в той день, коли Південна Корея запровадила нові санкції проти восьми громадян Північної Кореї, пов’язаних з ядерною та ракетною програмами.

  • 17 грудня Північна Корея здійснила пуск балістичної ракети у бік Японського моря, повідомили в Об’єднаному комітеті начальників штабів Збройних сил Південної Кореї.
  • Міністерство оборони США заявило, що в мережі вже є багато зображень Білого дому та Пентагону, після того, як Північна Корея повідомила, що її розвідувальний супутник сфотографував ключові урядові та військові об’єкти США.
  • Північна Корея отримала допомогу від Росії для здійснення успішного запуску супутника-розвідника.
  • Розвідувальне агентство Південної Кореї попередило, що наступного року Північна Корея може провести ядерне випробування.

Дослідники корпорації Meta (власниці Facebook, Instagram і WhatsApp) представили браслет, який дозволяє людям керувати комп’ютером за допомогою жестів.

До 2026 року Литва може поступово відмовитися від російської мови як другої іноземної в школах. Причиною такого кроку називають зміну уподобань учнів і геополітичну ситуацію.

Британський суд призначив довічне позбавлення волі бангладешцю Хабібурі Масуму, який зарізав свою дружину Кулсуму на очах у їхнього 7-місячного сина.

Естонський уряд безстроково продовжив санкції проти самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка та 273 інших осіб, заборонивши їм назавжди вʼїзд до країни.

Внаслідок російських атак по Костянтинівці Донецької області загинули двоє людей, ще 14 поранені.