У Південній Кореї слідчим не дали арештувати президента

Джерело: Yonhap

У Південній Кореї не вдалося виконати ордер на затримання президента Юн Сук Йоля через протести його прихильників.

2 січня тисячі людей вийшли на мітинг біля президентської резиденції, щоб зупинити арешт, і поліція змушена була розігнати протестувальників, що прорвали поліцейський бар’єр.

Джерело: Yonhap

Затримання не відбулося ще й тому, що розглядаються питання щодо законності ордера. Адвокат Юна заявив, що якщо поліція спробує виконати ордер від імені Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (СІО), служба безпеки президента зможе заарештувати їх за звинуваченням у зловживанні владою та перешкоджанні виконанню службових обов’язків.

Юн, який став першим чинним президентом Південної Кореї, кому загрожує арешт, заявив, що буде “боротися до кінця, щоб захистити цю країну”.

CIO запросило ордери після того, як президент проігнорував усі три виклики на допит в справі щодо введення воєнного стану.

Що передувало?

Ввечері 3 грудня Юн Сук Йоль запровадив у Південній Кореї воєнний стан під час неочікуваного телевізійного звернення. Тоді він звинуватив опозиційні сили країни у симпатіях до КНДР та “антидержавній діяльності”.

Він пояснив, що опозиційна Демократична партія, яка має більшість у парламенті, пропонувала оголосити імпічмент головним прокурорам та відхилити пропозиції уряду щодо бюджету.

Вже через шість годин президенту довелось скасувати воєнний стан, коли депутати Південної Кореї прорвались до парламенту через військових і проголосували за скасування наказу Юна.

У своєму зверненні з вибаченнями Юн Сук Йоль також заперечив чутки, що запровадить воєнний стан ще раз.

4 грудня опозиційні партії внесли на розгляд парламенту Південної Кореї пропозицію про імпічмент президента країни Юн Сок Йоля.

Згодом стало відомо, що прокуратура Південної Кореї розслідує звинувачення проти президента Юн Сук Йоля у державній зраді та зловживанні владою.  Невдовзі у його офісі провели обшуки.

Президент Юн, якого звинувачують у підбурюванні до повстання, залишається фігурантом кримінальної справи. Йому заборонено залишати країну, хоча поки що він не заарештований і не допитаний. Поліція, яка здійснила обшук в офісі Юна, підтвердила, що мала ордер на слідчі дії, де президент був зазначений як підозрюваний.

14 грудня у Південній Кореї проголосували за імпічмент президенту Юн Сук Йолю.

Шестеро осіб постраждали внаслідок пожежі, що сталася 4 січня в психоневрологічному інтернаті в місті Південне Харківської області.

Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).

Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.

Ральф Лорен, американський модельєр, сьогодні увійшов в історію, ставши першим дизайнером, який отримав Президентську медаль Свободи — одну з найвищих державних нагород США.

Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.