У Польщі розкритикували позицію Німеччини стосовно постачання далекобійних ракет Україні
Джерело: PolskieRadio
Уповноважений уряду з питань безпеки інформаційного простору Республіки Польща Станіслав Жарин заявив, що у Німеччині обіцянки Україні замінюють реальну допомогу.
Жарин прокоментував інформацію про те, що Німеччина поки що не передаватиме Україні дальнобійні ракети
Нещодавно посол Німеччини в Україні Мартін Єґер заявив, що наразі Берлін не планує поки що споряджати Україні Taurus.
Дивно, що хтось сподівався інакшого рішення, — зазначив уповноважений.
Водночас деякі українські експерти схиляються до думки, що інтеграція ракет Taurus з літаками Су-24 під великим питанням, тому варто зачекати, поки будуть підготовлені українські пілоти, які зможуть керувати шведськими винищувачами Gripen.
Довідка. Taurus — керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовуються українськими військовими.
Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.
- Очільниця комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман заявила, що у коаліції канцлер Німеччини Олаф Шольц – єдиний, хто блокує передачу Україні ракет Taurus.
- Депутати німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (“Вільні демократи”), Антон Гофрайтер (“Зелені”) та Андреас Шварц (СДПН) написали листа до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса, у якому, зокрема, вимагають передати Україні далекобійні ракети Taurus.
- У Німеччині посилюється тиск на федеральний уряд щодо постачання німецьких крилатих ракет Україні. Зауважується, що рішення стосовно Taurus можуть прийняти незабаром.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.