У Раді запропонували звільнити Сольського з посади міністра
Джерело: картка законопроєкту
24 квітня народні депутати зареєстрували Проєкт Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.
Ініціатори документа: Тимошенко Юлія Володимирівна (IX скликання), Кучеренко Олексій Юрійович (IX скликання), Соколов Михайло Володимирович (IX скликання), Лабунська Анжеліка Вікторівна (IX скликання), Волинець Михайло Якович (IX скликання), Тарута Сергій Олексійович (IX скликання), Бондарєв Костянтин Анатолійович (IX скликання), Наливайченко Валентин Олександрович (IX скликання), Євтушок Сергій Миколайович (IX скликання), Кожем’якін Андрій Анатолійович (IX скликання).
Зауважимо, ми повідомляли, що Національне антикорупційне бюро України викрило урядовця на заволодіння державною землею та спробі заволодіння державною землею. Затриманий – чинний міністр та колишній очільник аграрного комітету Верховної Ради.
За даними НАБУ, затриманий заволодів державною землею 291 млн гривень, та прагнув отримати державну землю на ще 190 млн гривень.
До злочинної групи, яку очолював міністр, входили службові особи органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів, так звані куратори.
Учасники забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.
Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безплатну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.
Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн.
Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.
НАБУ повідомило про підозру організатору схеми, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, які сприяли вчиненню злочину. Триває вручення підозр іншим учасникам злочинної схеми.
У НАБУ не називають імені підозрюваного міністра, однак серед чинних урядовців колишнім очільником аграрного комітету ВР є Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
Своєю чергою, Сольський прокоментував повідомлення НАБУ, зазначивши, що події стосуються періоду 2017-2018 рр., тобто в час коли він був адвокатом та не був ані Міністром аграрної політики та продовольства України, ані Головою Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.
Він пообіцяв “максимальну відкритість для встановлення істини”.
- НАБУ спільно зі САП викрили організовану групу на АТ “Укрзалізниця”, яка заволоділа 94,7 млн грн на закупівлях трансформаторів за завищеними цінами. За даними ЗМІ, серед затриманих – Артем Шило, який раніше обіймав посаду радника Офісу президента.
- Співробітники СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції двох депутатів Сумської облради, які пропонували хабар керівництву військової адміністрації обласного центру.
- У Тернопільській області працівник військкомату брав хабарі будматеріалами взамін на уникнення мобілізації.
- Заступниці директора комунального підприємства повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.