У Раді зареєстрували законопроєкт про бронювання від мобілізації для 100% ДСНСівців
Джерело: картка законопроєкту
6 червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо бронювання від мобілізації для усіх працівників ДСНС. Раніше Уряд прийняв постанову, якою передбачалося забезпечити бронь для 50% ДСНСівців.
Проект закону №11323 “Про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаних працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій” подав народний депутат Олексій Гончаренко.
Нині відсутній текст документа, однак, Гончаренко зауважив, що мовиться про те, аби 100% працівників ДСНС отримали бронь від мобілізації.
Вимоги чіткі. Наші рятувальники, які щодня та щоночі рятують українців та розбирають завали після атак росіян, повинні мати бронь від мобілізації. Наш тил повинен бути захищеним. Зараз це дуже важливо, — зазначив депутат.
Зауважимо, нещодавно у петиції, розміщеній на сайті президента, главу Української держави закликали дозволити бронювання адвокатів, працівників безоплатної правової допомоги, державних та приватних виконавців, надання відстрочки та бронювання на період мобілізації органам та особам, котрі здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів. Інакше, зауважив автор петиції, мобілізація цих категорій “матиме руйнівні наслідки для всієї системи професійної правничої допомоги та примусового виконання рішень”.
Читайте також: Мобілізація і маніпуляції – як історія з бронюванням Favbet і Glovo демонструє кризу управління
- Профільний комітет Верховної Ради України не підтримав правку до законопроєкту про мобілізацію щодо того, що від мобілізації пропонувалось бронювати чоловіків із зарплатнею понад 35 000 гривень.
- Міністерство культури та інформаційної політики України підтвердило статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період для телеканалів, які беруть участь у телемарафоні “Єдині новини”. Це передбачає отримання статусу для бронювання від мобілізації.
- Український уряд автоматично продовжив на три місяці відстрочки від мобілізації тим працівникам, які отримали “бронь” від Мінекономіки.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.