У Раді зареєстрували законопроєкт про визнання Північної Кореї державою-агресоркою
Джерело: картка проєкту закону №13301
20 травня у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №13301, в якому народні депутати пропонують звернутися до міжнародної спільноти з закликом визнати Північну Корею державою-агресоркою за її безпосередню участь у повномасштабній війні РФ проти України.
У пояснювальній записці наголосили, що повномасштабна війна Росії проти України набуває рис міжнародного збройного конфлікту, оскільки до неї долучаються інші держави, зокрема КНДР й Білорусь.
У зверненні до міжнародних організацій, зокрема ООН, Європарламенту, ПАРЄ, ПА НАТО та парламентів інших країн світу, мовиться про фактичну участь армії КНДР у бойових діях на боці Росії, постачання озброєння та іншу підтримку вторгнення в Україну.
Станом на сьогодні інформація про участь військових КНДР на стороні РФ вже підтверджена. Про присутність північнокорейських військових свідчать полонені захоплені українськими військовими. Цю участь підтвердив і сам Володимир Путін, подякувавши Пхеньяну за підтримку.
Також і влада КНДР підтвердила, що направляла свої війська до Росії, щоб допомогти воювати проти України, згідно з договором про стратегічне партнерство. Крім того, є інформація про те, що КНДР надає організовану форму військової допомоги — не тільки у вигляді підрозділів, які діють на боці РФ, а і заробляє гроші завдяки тому, що продає свою зброю росіянам.
Мова про продаж техніки, снарядів та ракет. Участь Північної Кореї у війні Росії проти України принесла її економіці понад $20 мільярдів і допомагає Пхеньяну придбати ще більше високотехнологічної зброї.
Згідно зі звітом Аналітичного центру Південнокорейського інституту аналізу оборони (KIDA), Пхеньян також заробив ще $630 мільйонів від передачі технологій і $280 мільйонів від внеску робочої сили.
Звіт KIDA супроводжується окремим аналізом Open Source Center (OSC) і Reuters, згідно з якими Північна Корея поставила Росії близько 21 тис. контейнерів зі зброєю та боєприпасами морем, включаючи 122-мм і 152-мм артилерійські снаряди, протитанкові ракети Bulsae-4, балістичні ракети малої дальності KN-23 і РПГ. Крім того, Північна Корея за минулі 20 місяців передала Росії щонайменше 4 млн артилерійських снарядів, які активно використовуються у війні проти України, про це йдеться у розслідуванні Reuters у співпраці з Британським аналітичним центром OSC. Раніше повідомлялося, що Північна Корея, ймовірно, додатково направила щонайменше 3 тис. військових до Росії у січні та лютому цього року – для їхньої участі у війні проти України.
Проект звернення спрямовано на:
1) привернення уваги світової спільноти до фактів сприяння та підтримки КНДР агресії РФ проти України, шляхом залучення північнокорейських військових у зоні бойових дій, які діють на боці РФ, що посилює спроможність російської федерації вести бойові дії та спонукає її до ескалації збройної агресії проти України та всього цивілізованого світу;
2) невідкладне ініціювання на міжнародному рівні заходів, здатних попередити допомогу та сприяння державі-терористу – РФ;
3) притягнення до відповідальності посадових осіб КНДР.
Прийняття проекту дозволить у майбутньому, після створення спеціального міжнародного трибуналу зі злочину агресії РФ проти України, розширити лаву підсудних, враховуючи участь КНДР у війні проти України. Вона не може обмежуватися лише представниками російського та білоруського воєнно-політичного керівництва.
Там мусять опинитися також посадовці КНДР — ті, хто брав участь в ухваленні політичних, дипломатичних чи військових рішень про вступ у війну проти України, — додали в обгрунтування автори звернення.
13 вересня 2024 року пані посол США в ООН заявила, що взаємодія Москви з Північною Кореєю “показує, наскільки Росія в розпачі”.
Зауважимо, 5 вересня 2024 року посол США в Японії Рам Емануель заявив, що можлива угода з Північною Кореєю про постачання Росії зброї “не вітається, але це ознака того, що санкції є ефективними і працюють”.
Раніше офіційні особи США попередили Північну Корею, що вона “заплатить ціну”, якщо укладе угоду про озброєння з Росією.
Нещодавно Кім Чен Ин дав вказівку збройовим заводам збільшити потужності як “важливу частину зміцнення обороноздатності країни”.
- У міноборони Південної Кореї повідомили, що мають нові докази військової співпраці між Росією та Північною Кореєю.
- Лідер КНДР, імовірно, знайшов нові способи продовжити розбудову ядерного арсеналу — фінансова допомога надходить Північній Кореї від Росії.
- У Росії відбулася зустріч президентів РФ та КНДР – Володимира Путіна та Кім Чен Ина.
- За даними ЗМІ, лідер КНДР Кім Чен Ин зустрівся з делегацією Китаю напередодні своєї поїздки до Росії.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.