У Раді зареєстрували законопроєкт щодо позбавлення статусу ветерана війни за тяжкі злочини
Джерело: Тарас Мельничук/Телеграм
14 серпня постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що Кабмін, як суб’єкт законодавчої ініціативи, зареєстрував у Верховній Раді України проєкт Закону “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо позбавлення статусів ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України”.
Уряд пропонує позбавляти статусів ветерана війни за вчинення тяжкого злочину.
Законопроєкт має на меті законодавчо визначити підстави для позбавлення наданого статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника війни відповідно, або члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни чи члена сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України, зокрема за вчинення умисного злочину проти основ національної безпеки України або встановленого порядку несення військової служби, або миру, безпеки людства та міжнародного порядку, або за вчинення особою умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Проєктом пропонується:
- доповнити статті 6, 7, 9, 10 та 10-1 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” новими частинами, які встановлюють повноваження Кабінету Міністрів України визначати порядок позбавлення статусу осіб, зазначених у цих статтях;
- доповнити ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” новою статтею 11-1, якою закріплено перелік підстав позбавлення статусу ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, зокрема, у разі наявності обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, за вчинення особою умисного злочину проти основ національної безпеки України або встановленого порядку несення військової служби, або миру, безпеки людства та міжнародного порядку, або за вчинення особою умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Раніше народні обранці на засіданні ВР 9 травня в цілому прийняли проєкт закону № 10379, який збільшує штрафи для військовозобов’язаних осіб, які ухиляються від мобілізації.
- Хлопці виснажені. Тому є самовільне залишення частини, і дезертирство – військовий психолог.
- Після демобілізації кожен може знайти нову професію – проєкт з навчання ветеранів для ІТ.
- “У мене виникла велика зневага до ухилянтів”: історії українських письменників з фронту.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.