У Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують дозволити залучити ув’язнених до війська

Джерело: картка законопроєкту

У Раді зареєстрували законопроєкт №11079 про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом під час особливого періоду.

Відповідну картку законопроєкту оприлюднено на сайті парламенту. Водночас наразі сам текст проєкту закону відсутній.

Документом пропонується надати умовно-дострокове звільнення від відбування покарання особам для проходження військової служби за контрактом в особливий період.

Серед ініціаторів законопроєкту зокрема голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк, Олег Бондарнеко, Олексій Устенко, Марія Мезенцева, Євгеній Брагар, Мар’яна Безугла, а також депутат від “Голосу” Ярослав Железняк.

Законопроєктом пропонують внести зміни до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом під час особливого періоду.

Зауважимо, раніше міністр юстиції Денис Малюська заявив, що незабаром у Верховній Раді зареєструють законопроєкт про мобілізацію засуджених та ув’язнених.

Я думаю, що наступного тижня він [законопроєкт] буде зареєстрований, а на найближчому засіданні Ради він буде голосуватися в першому читанні й в другому так само. Я очікую, що це буде весною, не пізніше, – сказав Малюська.

Він наголосив, що є чоловіки, які хочуть захищати України на фронті, проте перебувають у місцях позбавлення волі. Міністр зазначив, що жоден депутат ще не виступав проти цього законопроєкту й додав, що, скоріш за все, створять окремі загони із засуджених.

Також очільник відомства додав, що не всі військові командири готові брати засуджених та ув’язнених до себе, тож, скоріш за все, це будуть окремі загони.

Бельгійський і американський актор Жан-Клод Ван Дам записав відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, в якому сказав про намір приїхати до РФ і стати “послом миру”. На відео поруч з Ван Даммом сидить колишній український нардеп Олександр Онищенко, якого підозрюють у держзраді.

Недільного ранку, 13 квітня, коли мешканці Сум святкували Вербну неділю, дві російські балістичні ракети вдарили по центру міста. Внаслідок атаки загинули 35 осіб (36 ред.), понад 100 — поранено. Майже всі загиблі та постраждалі були цивільними. За даними місцевої влади, це був один з наймасовіших інцидентів із жертвами серед цивільного населення в Україні цього року.

Служба безпеки затримала у Києві агента ФСБ, який шпигував біля адмінбудівель Сил оборони для підготовки терактів.  Агентом виявився 47-річний громадянин РФ, який працював звукорежисером відомої в Україні радіостанції і паралельно виконував завдання російської спецслужби.

За словами журналістів The Economist, найбільшою вразливістю України сьогодні є не військова, а політична сфера.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.