У резолюції ПАРЄ постановили вести переговори з Росією лише «з позиції сили»

Джерело: резолюція ПАРЄ

На критичному етапі геополітичного середовища, Європа повинна продемонструвати непохитну відданість і єдність, щоб підтримати “справедливий і міцний” мир в Україні, заявили в ПАРЄ.

У Страсбурзі зазначили, що під час війни проти України Росія зміцнила військове партнерство з країнами, що прагнуть підірвати міжнародний порядок, зокрема з Іраном і Північною Кореєю.

Також зауважили, що Москва посилює тактику гібридної війни, здійснюючи кібератаки, підпали, диверсії та кампанії з дезінформації. Її спроби втручатися в політичні процеси держав-членів Ради Європи становлять загрозу безпеці Європи, мовиться в резолюції ПАРЄ.

Завершення розв’язаної Росією війни має відбутися за принципом “мир через силу”, що передбачає зміцнення обороноздатності України та надання Києву гарантій безпеки, наголошують у ПАРЄ. У резолюції також акцентували необхідність посилення санкцій проти РФ, зниження граничної ціни на російську нафту, розширення санкційного списку суден “тіньового флоту” та повної заборони імпорту російського газу.

За резолюцію проголосували 86 депутатів, жоден не висловився проти. Шестеро членів ПАРЄ утрималися: двоє представників Румунії, один представник Люксембургу від групи соціалістів і троє представників лівих з Іспанії, Франції та Ірландії.

Раніше ПАРЄ офіційно оголосила про невизнання легітимності Володимира Путіна

Додамо, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що дипломатія з РФ може бути успішною виключно з позиції сили.

Також швейцарські ЗМІ наголосили, що у минулому Кремль завжди краще розумів прояв сили, аніж “обговорення та компроміси”. Тому, військове втручання Франції, ймовірно, стане останнім шансом Європи запобігти великій війні.

Читайте також: Захід ризикує набагато гіршим конфліктом, якщо підведе Україну – The ​​Observer

  • 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
  • Німеччина, Франція та Польща 15 березня пообіцяли закупити більше зброї для України та збільшити виробництво військового обладнання разом з українськими партнерами.
  • Макрон посилає сигнал сили, маючи дві дивізії звичайних сухопутних військ. Проте його війська могли б значно посилити оборону України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.