У Росії не вдалося здійснити запуск ракети «Ярс»: експерти вказують на відсутність пуску
Джерело: Defense Express
У РФ скасували анонсований раніше “навчально-бойовий” запуск міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 “Ярс”, який мав відбутися в ніч на 19 травня.
“За даними ГУР МОУ, пусковий район був максимально нетиповим – у Свердловській області, поряд з населеним пунктом Свободний. Саме там і базується 433-й полку 42-ї дивізії 31-ї армії ракетних військ стратегічного призначення РФ. Від нього до Нижнього Тагілу лише 25 км”, – нагадали у виданні.
Саме тому, як зазначається, будь-який пуск був би найімовірніше зафільмованим місцевими. Утім, жодних фото в мережі не з’явилося.
Також росіяни мали б можливість спостерігати за польотом ракети. Враховуючи те, що основним російським полігоном, куди цілять міжконтинентальними ракетами є Кура на Камчатці, то політ цієї ракети мали спостерігати на значній території Сибіру та Далекого Сходу від Ханти-Мансійьска до Магадану. Але жодного відео з її польотом опубліковано також не було.
“Чому саме росіяни не здійснили запуск, залишається невідомим. У 2023 році РФ вдвічі поспіль не змогла штатно здійснити запуски РС-24 “Ярс”, які збивались з курсу. Зрештою, будь-яка ракета проходить передпольотну перевірку і навряд чи Кремль зацікавлений у тому, щоб перед перемовинами Путіна та Трампа показати неспроможність своїх сил ядерного стримування”, – проаналізували експерти.
При цьому вказано, що не виключена нештатна ситуація на першому етапі польоту одразу після старту. “Попри те, що “Ярс” є глибокою модернізацією “Тополя”, завжди існує ризик відмови”, – йдеться в повідомленні.
- Як повідомляло Головне управління розвідки, у ніч на 19 травня 2025 року Росія готувалася до демонстративного запуску міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 з комплексу “Ярс”. За інформацією джерел, мета такого запуску — політичний тиск і залякування України, країн ЄС та НАТО.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.