У Румунії заявили про підтримку Марка Рютте на посаду генсека НАТО

Джерело: Вища рада національної оборони Румунії

20 червня президент Румунії Клаус Йоханніс зняв власну кандидатуру на посаду генерального секретаря НАТО. Тож нині прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте залишається єдиним кандидатом на пост.

Вища рада оборони країни підтримає Марка Рютте на посаді генсека Альянсу.

Румунія залишалася останньою країною НАТО, котра досі не підтримала кандидатуру Рютте. Зауважимо, рішення НАТО ухвалюються союзниками шляхом консенсусу всіх 32 членів альянсу.

Нині Рютте тимчасово виконує обов’язки прем’єр-міністра Нідерландів і має залишити посаду найближчими тижнями, після формування нового уряду.

Зауважимо, нещодавно Угорщина припинила свій опір кандидатурі Рютте після того, як він надав “письмові гарантії”, що не примушуватиме країну підтримуватиме плани НАТО з допомоги Україні.

Нещодавно нинішній генсек Єнс Столтенберг повідомив, що в альянсі близькі до узгодження кандидатури Рютте на посаду нового глави НАТО.

У січні з’явилося повідомлення про те, що Рютте може стати новим генеральним секретарем НАТО. Країни, які підтримують його кандидатуру, закулісно працювали над тим, щоб рішення про його призначення ухвалили до літа.

Згодом, у березні, глава уряду Естонії Кая Каллас повідомила, що країна готова підтримати прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду генерального секретаря НАТО. Каллас зауважила, що Естонія готова підтримати як його кандидатуру, так і кандидатуру президента Румунії Клауса Йоганніса.

Попри те, що Нідерланди не досягають мети у 2% витрат на оборону, на думку прем’єр-міністерки, сильна сторона Рютте полягає у здатності укладати компроміси.

У квітні стало відомо, що більшість країн підтримують кандидатуру прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду наступного генсека НАТО. Тож Румунія залишалася останньою з країн НАТО, котра мала оголосити про своє рішення.

Варто додати, що у липні 2023 року прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.