У СБУ розповіли про обшуки у Пашинського
Джерело: Служба безпеки України
НАБУ, САП та СБУ оголосили підозру нардепу чотирьох скликань Сергію Пашинському, який нині очолює Національну асоціацію підприємств оборонної промисловості, та його бізнес-партнеру через незаконне привласнення нафтопродуктів і завданні державі майже 1 млрд грн збитків. За даними слідства, їх підозрюють у незаконному привласненні та продажі 97 тис. тонн конфіскованих державою нафтопродуктів.

Фото: Служба безпеки України
Ці нафтопродукти повинні були піти на потреби ЗСУ. За результатами держаудиту, цю схему реалізовували протягом 2014-2017 років. У 2014 році державою було конфісковано майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів у структур Сергія Курченка – олігарха часів Януковича, який утік з України до Росії.
“Як встановило слідство, за допомогою політичного лобі колишнього народного депутата ці нафтопродукти передали для реалізації профільному держпідприємству, щоб наповнити держбюджет. На той час це держпідприємство очолювали керівники, які були підконтрольні бізнес-партнеру ексдепутата”, – зазначили у СБУ.
Посадовці цього держпідприємства за вказівкою фігурантів сприяли продажу нафтопродуктів. Їх продавали за суттєво заниженими цінами, де покупцем стала група компаній, власником якої був бізнес-партнер Пашинського. Надалі товар реалізовували на заправках цієї групи компаній та в інших мережевих АЗС, а отриманий дохід концентрувався у бенефіціарів схеми.

Фото: Служба безпеки України
Фактично Міноборони України отримало всього 1,6% зі всіх 100 тисяч тонн. Для створення видимості зловмисники здійснювали постачання на комерційній основі, за які Міноборони розрахувалося у повному обсязі. Решту ж нафтопродуктів закупили у тієї ж групи компаній, яка, своєю чергою, закуповувала їх у Росії та Білорусі. В той таки час підозрювані реалізували таку ж номенклатуру товару на свою групу компаній за ціною, вдвічі дешевшою, ніж для ЗСУ.
За даними слідства, колишній народний депутат надавав політичне прикриття для цих незаконних дій, використовуючи свій вплив і адміністративні ресурси відносно державних підприємств, судових і правоохоронних органів, які брали участь у конфіскації цих нафтопродуктів.

Фото: Служба безпеки України
У 2020 році суд прийняв рішення про спеціальну конфіскацію на користь держави вищезгаданих нафтопродуктів і грошових коштів, отриманих від їх продажу. Проте, згідно зі слідчими, усі нафтопродукти та гроші, отримані від їх продажу, вже були привласнені членами злочинної організації, тоді як державний бюджет зазнав збитків у розмірі принаймні 967 млн гривень.
Досудове розслідування ще триває, а злочинцям загрожує до 12 років ув’язнення.
- У понеділок, 12 лютого, Служба безпеки України та Національне антикорупційне бюро прийшли з обшуком до депутата чотирьох скликань Сергія Пашинського, який нині очолює Національну асоціацію підприємств оборонної промисловості.
- ДБР разом із поліцією Іспанії провели обшуки іспанської нерухомості колишнього начальника Одеського обласного ТЦК та СП Одеси. У відомстві не назвали імені фігуранта, однак, найімовірніше, мовиться про Євгена Борисова.
Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.