У СБУ розповіли про обшуки у Пашинського

Джерело: Служба безпеки України

НАБУ, САП та СБУ оголосили підозру нардепу чотирьох скликань Сергію Пашинському, який нині очолює Національну асоціацію підприємств оборонної промисловості, та його бізнес-партнеру через незаконне привласнення нафтопродуктів і завданні державі майже 1 млрд грн збитків. За даними слідства, їх підозрюють у незаконному привласненні та продажі 97 тис. тонн конфіскованих державою нафтопродуктів.

Фото: Служба безпеки України

Ці нафтопродукти повинні були піти на потреби ЗСУ. За результатами держаудиту, цю схему реалізовували протягом 2014-2017 років. У 2014 році державою було конфісковано майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів у структур Сергія Курченка – олігарха часів Януковича, який утік з України до Росії.

“Як встановило слідство, за допомогою політичного лобі колишнього народного депутата ці нафтопродукти передали для реалізації профільному держпідприємству, щоб наповнити держбюджет. На той час це держпідприємство очолювали керівники, які були підконтрольні бізнес-партнеру ексдепутата”, – зазначили у СБУ.

Посадовці цього держпідприємства за вказівкою фігурантів сприяли продажу нафтопродуктів. Їх продавали за суттєво заниженими цінами, де покупцем стала група компаній, власником якої був бізнес-партнер Пашинського. Надалі товар реалізовували на заправках цієї групи компаній та в інших мережевих АЗС, а отриманий дохід концентрувався у бенефіціарів схеми.

Фото: Служба безпеки України

Фактично Міноборони України отримало всього 1,6% зі всіх 100 тисяч тонн. Для створення видимості зловмисники здійснювали постачання на комерційній основі, за які Міноборони розрахувалося у повному обсязі. Решту ж нафтопродуктів закупили у тієї ж групи компаній, яка, своєю чергою, закуповувала їх у Росії та Білорусі. В той таки час підозрювані реалізували таку ж номенклатуру товару на свою групу компаній за ціною, вдвічі дешевшою, ніж для ЗСУ.

За даними слідства, колишній народний депутат надавав політичне прикриття для цих незаконних дій, використовуючи свій вплив і адміністративні ресурси відносно державних підприємств, судових і правоохоронних органів, які брали участь у конфіскації цих нафтопродуктів.

Фото: Служба безпеки України

У 2020 році суд прийняв рішення про спеціальну конфіскацію на користь держави вищезгаданих нафтопродуктів і грошових коштів, отриманих від їх продажу. Проте, згідно зі слідчими, усі нафтопродукти та гроші, отримані від їх продажу, вже були привласнені членами злочинної організації, тоді як державний бюджет зазнав збитків у розмірі принаймні 967 млн гривень.

Досудове розслідування ще триває, а злочинцям загрожує до 12 років ув’язнення.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

У Харкові попрощалися з балетмейстеркою Харківського академічного театру музичної комедії Марією Холодною, яку 17 лютого жорстоко вбив її чоловік, з яким вона планувала розлучитися.