У Сенаті США заявили, що наступного тижня обговорять пакет допомоги Ізраїлю та Україні

Джерело: The Jerusalem Post

Лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив журналістам у вівторок, 28 листопада, що Сенат США почне розгляд пакету допомоги Ізраїлю та Україні вже наступного тижня, додавши, що законопроєкт про допомогу – необхідний, навіть якщо немає домовленості з республіканцями щодо фінансування.

“Наступного тижня я викладу їх на розгляд, сподіваюся, за підтримки обох партій, тому що це єдиний спосіб зробити це. Ми сподіваємося, що наступного тижня буде голосування”, – сказав Шумер на своїй щотижневій пресконференції.

Зауважимо, 31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі.

Нещодавно новий спікер Палати представників Майк Джонсон вніс законопроєкт щодо надання Ізраїлю допомоги на суму 14,3 млрд доларів. У пакеті не передбачено об’єднання з підтримкою України.

Нагадаємо, Білий дім зробив запит у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.