У Швеції вперше засудили громадянина за спалення Корану

Джерело: Bloomberg

У Швеції вперше засудили громадянина за використання мови ненависті під час спалення священної книги мусульман Корану.

Як розповіли у виданні, районний суд у місті Лінчепінг визнав винним 27-річного громадянина Швеції в “агітації проти етнічної чи національної групи”. Так, суд постановив, що незважаючи на законність акту спалення Корану, чоловік мав намір погрожувати мусульманам, публікуючи відео, де спалюється релігійна книга.

“Суд встановив, що відео спрямоване на мусульман, а не іслам як релігію. Зміст відео та спосіб, у який воно було оприлюднене, чітко демонструє, що головною метою підсудного не могло бути нічого іншого, окрім погроз і вираження неповаги”, – йдеться у заяві суду.

При цьому вказано, що відео було опубліковане 11 вересня 2020 року у соціальній мережі Х. На кадрах зображено спалювання Корану разом із беконом на грилі для барбекю. У відеоролику також лунала музика, яка, згідно із постановою суду, “тісно пов’язана” із терористичною атакою на мечеті у Новій Зеландії у 2019 році.

Зазначено, що обвинувачений проходитиме дворічний випробувальний термін і може отримати інше покарання, якщо його засудять повторно.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.