У Швейцарії відбувається другий день Глобального саміту миру

Джерело: The Guardian

Лідери та офіційні особи з понад 90 країн вже другий день беруть участь у мирному саміті у Швейцарії. На захід не запрошували Росію, а Китай проігнорував його.

Сьогодні країни розділяться на три робочі групи. Вони розглядатимуть питання ядерної безпеки, гуманітарні питання і продовольчу безпеку та свободу судноплавства в Чорному морі.

“Гуманітарна” група зосередиться на питаннях військовополонених, цивільних затриманих та долі зниклих безвісти. Ще порушать питання репатріації дітей, вивезених з окупованої території України до Росії.

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс наголосив, що близько 20 тисяч українських дітей фактично викрали зі своїх родин, громад та країни.

“Продовольча” група зосередиться на падінні сільськогосподарського виробництва та експорту з України. До складу цієї робочої групи входять 30 країн, включаючи Велику Британію, Бразилію, Німеччину, Гану, Ізраїль, Кенію, Південну Корею, Іспанію, Таїланд і Туреччину.

Група з ядерної безпеки розглядатиме ситуацію на українських атомних електростанціях, зокрема на Запорізькій АЕС. На ній всі реактори були зупинені з середини квітня. Переговори стосуватимуться зниження ризику аварії внаслідок несправності або атаки на ядерні об’єкти України.

Також обговорюється можливий другий саміт, на якому Україна прагне представити Росії узгоджений на міжнародному рівні план миру.

  • У Швейцарії в Люцерні, куди зараз прибули десятки світових лідерів на Глобальний саміт миру, родичі українських військовополонених вийшли на демонстрацію.
  • У Швейцарії 15 червня завершилося перше засідання Глобального саміту миру. За посиланням ключові заяви президента України Володимира Зеленського, британського прем’єра Ріші Сунака та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, ймовірно, здійснить одноденну подорож до Росії. Це стане першим візитом глави уряду до Москви з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

25 червня уряд Норвегії підписав угоду про початок накопичення зерна, заявивши, що пандемія COVID-19, війна в Європі та зміна клімату визначили таку необхідність.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 червня. Від початку доби відбулося 123 бойові зіткнення. Авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 10 районів зосередження особового складу та два пункти управління противника.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що російські війська не зупиняються, натомість постійно випробовують модифіковані боєприпаси, використовуючи місто Харків як плацдарм для своїх тренувань.