У Швейцарії відбувається другий день Глобального саміту миру

Джерело: The Guardian

Лідери та офіційні особи з понад 90 країн вже другий день беруть участь у мирному саміті у Швейцарії. На захід не запрошували Росію, а Китай проігнорував його.

Сьогодні країни розділяться на три робочі групи. Вони розглядатимуть питання ядерної безпеки, гуманітарні питання і продовольчу безпеку та свободу судноплавства в Чорному морі.

“Гуманітарна” група зосередиться на питаннях військовополонених, цивільних затриманих та долі зниклих безвісти. Ще порушать питання репатріації дітей, вивезених з окупованої території України до Росії.

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс наголосив, що близько 20 тисяч українських дітей фактично викрали зі своїх родин, громад та країни.

“Продовольча” група зосередиться на падінні сільськогосподарського виробництва та експорту з України. До складу цієї робочої групи входять 30 країн, включаючи Велику Британію, Бразилію, Німеччину, Гану, Ізраїль, Кенію, Південну Корею, Іспанію, Таїланд і Туреччину.

Група з ядерної безпеки розглядатиме ситуацію на українських атомних електростанціях, зокрема на Запорізькій АЕС. На ній всі реактори були зупинені з середини квітня. Переговори стосуватимуться зниження ризику аварії внаслідок несправності або атаки на ядерні об’єкти України.

Також обговорюється можливий другий саміт, на якому Україна прагне представити Росії узгоджений на міжнародному рівні план миру.

  • У Швейцарії в Люцерні, куди зараз прибули десятки світових лідерів на Глобальний саміт миру, родичі українських військовополонених вийшли на демонстрацію.
  • У Швейцарії 15 червня завершилося перше засідання Глобального саміту миру. За посиланням ключові заяви президента України Володимира Зеленського, британського прем’єра Ріші Сунака та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Триває 1097-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 868 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Нової Зеландії Вінстон Пітерс оголосив про посилення санкцій проти російських компаній і підтримку відновлення та реконструкції України.

До Києва у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ прибули низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади.

У третю річницю повномасштабного вторгнення РФ Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Сили оборони України повернули понад 50% території, окупованої росіянами після 24 лютого 2022 року, провели низку ефективних оборонних, а також наступальних операцій. 

Уряд Австралії запровадив цільові фінансові санкції та заборону на поїздки щодо 70 осіб, а також цільові фінансові санкції щодо 79 організацій. Це найбільший пакет санкцій проти Росії з боку Австралії з початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.