У США оцінили вартість зведення «Золотого куполу» у більш як $1,5 трлн

Джерело: Air & Space Forces

Начальник штабу Космічних сил США генерал Бредлі Ченс Зальцман під час конференції з безпеки поінформував, що ініційована президентом Дональдом Трампом система протиракетної оборони “Золотий купол” може коштувати Сполученим Штатам понад $1,5 трлн.

Відтак, Зальцман зауважив, що передбачені Конгресом $542 млрд на реалізацію переважно космічної архітектури ПРО не покривають потреби. Він пояснив, що потрібне додаткове фінансування.

Програма ПРО “Золотий купол” передбачає створення супутникової системи на низькій і середній навколоземній орбіті для виявлення, відстеження та ураження гіперзвукових ракет і складних загроз з боку таких країн, як Китай і Росія.

Нині проєкт порівнюють зі “Стратегічною оборонною ініціативою” Рональда Рейгана, також відомою як “Зоряні війни”, яка мала на меті захист США від ядерної атаки, однак котру згорнули через високу вартість та технічні обмеження.

Програма перебуває на етапі розробки. Після формування базового плану його передадуть міністру оборони Піту Гегсету для подальшого затвердження у Білому домі.

Нещодавно Бюджетне управління Конгресу США оприлюднило оцінку вартості розробки й запуску найбільш неперевіреного і, можливо, суперечливого елементу системи — мережі космічних перехоплювачів. Там підрахували, що її створення може обійтися у $161 млрд за мінімального бюджету, а за реалістичнішим сценарієм — до $542 млрд протягом 20 років.

Ніхто насправді не визначив, що таке “Золотий купол”, — поскаржився минулого тижня голова підкомітету з питань оборонного фінансування Палати представників США Кен Калверт.

Протягом наступного десятиліття Китай і Росія можуть отримати на озброєння ракети з ядерними боєголовками, здатні виходити на низьку навколоземну орбіту і досягати території США значно швидше, ніж традиційні міжконтинентальні балістичні ракети. На це звернув увагу Пентагон, закликавши врахувати нову загрозу при побудові системи протиракетної оборони “Золотий купол”, анонсованої президентом Дональдом Трампом.

Напередодні публікації доповіді Білого дому щодо загроз для США Розвідувальне управління Міноборони США представило діаграму з прогнозами щодо розвитку ракетного потенціалу Китаю, Росії, Ірану та Північної Кореї.

Згідно з документом, до 2035 року кількість наземних МБР із ядерними боєголовками та дальністю понад 5500 км у Китаї може зрости з 400 до 700, у Росії — з 350 до 400, у Північній Кореї — з 10 або менше до 50, а в Ірані — до 60 (нині таких ракет Іран не має).

Однак, ключовим є інше: за оцінкою розвідки, Китай і Росія можуть отримати, відповідно, до 60 і “менше ніж 12” ядерних ракет фракційної орбітальної бомбардувальної системи (ФОБС), які здатні долетіти до США значно швидше.

У 46-го президента США Джо Байдена діагностували агресивну форму раку передміхурової залози з метастазами в кістки. Нині він спільно з сім’єю розглядає варіанти лікування.

Згідно з даними екзитполі, у другий тур президентських виборів у Польщі виходять Рафал Тшасковський та Кароль Навроцький. Антиукраїнський кандидат вибуває з перегонів.

У другому турі президентських виборів у Румунії проєвропейський мер Бухареста Нікушор Дан перемагає проросійського кандидата Джорджа Сіміона.

Тіло одного з лідерів палестинського угруповання ХАМАС Мухаммеда Сінвара було знайдено у тунелі в Хан-Юнісі на півдні Сектора Гази.

58-річний британський шеф-кухар, власник ресторанів із зірками Мішлен та ведучий “Пекельної кухні” Гордон Рамзі розповів про життя з великою родиною під час етері Live with Kelly and Mark 12 травня. Зокрема після жарту ведучої про те, що за перервою в народженні дітей подружжя знову зважилось на батьківство, Рамзі з усмішкою відповів: “Це все ідея Тани”.