У США в установах охорони здоров’я розпочалися масові звільнення – Reuters

Джерело: Reuters

У вівторок, 1 квітня, адміністрація Трампа розпочала масові звільнення 10 тисяч співробітників американських установ охорони здоров’я.

За даними численних джерел, знайомих із ситуацією, охорона заблокувала вхід деяким співробітникам через кілька годин після того, як вони отримали повідомлення про звільнення.

Скорочення, що торкнулися кількох ключових агентств Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб, зокрема FDA, CDC і Національних інститутів охорони здоров’я, є частиною ширшого плану президента Дональда Трампа та його союзника, мільярдера Ілона Маска, зі зменшення федерального уряду й скорочення витрат.

Міністр охорони здоров’я Роберт Ф. Кеннеді-молодший назвав ці скорочення, які разом з іншими нещодавніми звільненнями зменшать кількість персоналу з 82 000 до 62 000, “необхідними для впорядкування роздутої бюрократії”.

Повідомляється, що серед звільнених є провідні вчені, які здійснюють нагляд за громадським здоров’ям, дослідженнями раку та схваленням вакцин і ліків. Це викликає занепокоєння щодо того, як США зможуть реагувати на надзвичайні ситуації в охороні здоров’я, такі як спалах кору та поширення пташиного грипу.

Серед тих, хто покинув свої посади в Управлінні з контролю за продуктами та ліками, яке є основним світовим регулятором лікарських засобів, був Пітер Штайн, директор Управління нових лікарських засобів Центру з оцінки та досліджень ліків. Він подав у відставку у вівторок, коли йому загрожувало звільнення.

Браяна Кінга, керівника відділу Центру тютюнових виробів FDA, було звільнено, про що свідчить електронний лист, надісланий ним співробітникам FDA й отриманий агентством Reuters. Це сталося після звільнення Пітера Маркса, високоповажного посадовця FDA, який відповідав за питання вакцин.

Співробітники також покидають свої посади, а деякі працівники, які займаються перевіркою продукції, зазначають, що вони намагаються вкластися у встановлені терміни.

“З FDA, якою ми її знали, покінчено, більшість лідерів з інституційними знаннями і глибоким розумінням розробки та безпеки продуктів більше не працюють”, – написав колишній комісар Роберт Каліфф у своєму дописі на LinkedIn.

Він зазначив, що вірить, що історія визнає це великою помилкою.

“Буде цікаво почути від нового керівництва, як вони планують зібрати “Шалтая-Болтая” знову разом”, – написав Каліфф.

  • Коаліція генеральних прокурорів із 23 штатів та округу Колумбія подала позов проти Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб США (HHS) та його очільника Роберта Кеннеді-молодшого. Позов оскаржує скорочення 12 мільярдів доларів фінансування системи охорони здоров’я, що, за словами позивачів, є незаконним та загрожує життю громадян.

2 квітня президент США Дональд Трамп повідомив про запровадження взаємних мит на товари з усіх країн щонайменше на 10%. Світові лідери вже зреагували на такий крок.

Триває 1135-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 919 тисяч осіб.

3 квітня відзначають Всесвітній день вечірки, Всесвітній день водних тварин, День мобільного телефона, День народження штрих-коду, День народження кавомолки та День дитячої йоги. Християни сьогодні вшановують преподобного Микиту Сповідника.

За даними синоптиків у четвер, 3 квітня, в окремих областях пройдуть опади.

Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.