У США затримали лідера мексиканського наркокартелю «Сіналоа» і сина «Ель Чапо»

Джерело: Reuters

У Техасі, США, під час масштабної операції заарештували одного з найвідоміших наркобаронів світу Ісмаеля “Ель Майо” Самбада, лідера мексиканського картелю “Сіналоа”.

Самбада, якому близько 70 років, і Гусман Лопес – син “Ель Чапо”, якому близько 30 років, були затримані після приземлення на приватному літаку в районі Ель-Пасо.

Як розповіли в агенції, Самбада – один із найвпливовіших наркоторговців в історії Мексики і співзасновник картелю “Сіналоа” разом з “Ель Чапо”, який зараз відбуває довічне у в’язниці суворого режиму в США.

Останніми роками картель “Сіналоа” став головною ціллю для влади США, яка звинуватила злочинний синдикат у тому, що він є найбільшим постачальником фентанілу в США. Цей препарат є головною причиною смерті серед громадян США віком від 18 до 45 років.

Влада США навіть призначила винагороду в розмірі $15 млн за затримання Самбади, а Гусмана Лопеса – у розмірі $5 млн.

  • Колишній наркобарон Лауреано Убінья з клану наркоконтрабандистів північно-західного узбережжя Іспанії через суд вимагає від Netflix 1,5 млн євро (2,5 млн доларів) за те, що у серіалі його зобразили “імпотентним і жорстоким торговцем кокаїном”.

Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.