У США заявили про масштабну кібератаку з боку Китаю

Джерело: NYT

Уряд США заявив про масштабну кібератаку хакерів, пов’язаних з Китаєм. Зловмисники отримали доступ до незасекречених документів та робочих місць працівників Міністерства фінансів.

Китайські хакери, пов’язані з державною структурою, здійснили атаку на Міністерство фінансів США, підтвердила адміністрація Джо Байдена.

Про інцидент стало відомо 8 грудня завдяки компанії BeyondTrust, котра виявила викрадення ключа доступу, що дозволив хакерам проникнути в системи відомства.

На основі зібраних даних, інцидент приписали учаснику програми Advanced Persistent Threat (APT), яка фінансується Китаєм, – повідомили у відомстві. Інцидент визнали серйозним порушенням кібербезпеки.

Нині ФБР, розвідка та інші служби спільно працюють над оцінкою наслідків атаки. Атаковану систему вже відключили, а доказів подальшого доступу з боку хакерів наразі немає.

Представники Китаю заперечують причетність уряду до кібератак. Раніше делегація Міністерства фінансів США відвідала Китай для обговорення економічних питань, зокрема у сфері кібербезпеки.

Чергова атака викликала нові побоювання щодо вразливості американських систем після того, як китайські хакери групи Salt Typhoon проникли в телекомунікаційні мережі США, отримавши доступ до розмов і повідомлень посадовців, включно з Дональдом Трампом.

Тоді джерела CNN інформували, що масштаб зламів “набагато гірший, аніж повідомили суспільству”, і спецслужби все ще вивчають атаку, аби виявити її наслідки. У деяких випадках хакери могли отримувати доступ до даних дзвінків та повідомлень протягом кількох місяців. ФБР сповістило всіх, чиї телефони атакували хакери.

Раніше повідомляли, що китайська влада за допомогою приватної компанії здійснювала хакерські атаки на іноземні уряди та організації, а також шпигувала за власними громадянами.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.