У Судані понад 130 жінок вчинили самогубство, тікаючи від насильства з боку бойовиків
Джерело: Гала аль-Кариб в етері News Central
Правозахисниця Гала аль-Кариб повідомила про понад сотню самогубств серед жінок у Судані, що сталися на тлі посилення насильства та зґвалтувань з боку “Сил швидкого реагування” (RSF). Сексуальне насильство використовується як зброя проти цивільного населення, що підкреслює серйозність гуманітарної кризи в країні.
Триваючий збройний конфлікт у Судані стає все більш жорстоким. Згідно з даними правозахисниці, понад 130 жінок вчинили самогубства, намагаючись уникнути сексуального насильства та зґвалтувань з боку бойовиків RSF. З першого дня конфлікту жінки стали мішенню для бойовиків, котрі здійснюють групові зґвалтування і тортури.
Наші тіла використовують як знаряддя та зброю війни. Жінки в Судані скоюють самогубства, не витримуючи болю і принижень, які вони зазнають від рук озброєних бойовиків, — зазначила аль-Кариб.
”The women in Central Sudan…they have been committing suicide because they couldn’t bear the pain of gang rape and torture they are experiencing at the hand of the armed militia.”
Hala Al-Karib says sexual violence as a weapon of war has persisted in Sudan for over 20 years… pic.twitter.com/pqS9cSlgng
— News Central TV (@NewsCentralTV) October 30, 2024
Згідно з доповіддю Незалежної місії ООН у Судані, сексуальне насильство вже понад 20 років залишається невіддільною частиною конфліктів у країні. Однак, війна, що спалахнула у 2013 році, загострила ситуацію. Бойовики RSF регулярно вриваються до будинків цивільних у Хартумі та інших регіонах, де жорстоко розправляються з мирними жителями.
Довідка. Бойові зіткнення у Судані почалися 15 квітня 2023 року у столиці Хартумі та інших містах країни між Збройними силами Судану і воєнізованою організацією “Сили швидкого реагування (СШР)”.
Розбіжності між різними силовими структурами Судану протягом кількох місяців переросли у збройне протистояння на вулицях Хартума та інших міст Судану. 15 квітня 2023 року місцеві сили швидкого реагування атакували штаби армії, резиденцію головнокомандувача і стратегічні об’єкти в столиці.
В 2019 році Сили швидкого реагування об’єдналися з армією Судану для повалення президента Омара Хасана аль-Башира, його усунули від влади та заарештували. Обидві організації здійснили ще один переворот у жовтні 2021 року. Військовослужбовці відкрили вогонь по протестувальниках, які були проти перевороту. Загинули щонайменше 120 людей.
Армія підпорядковується військовому уряду (Суверенній раді) на чолі з генералом Абдель Фаттахом аль-Бурханом, а “Сили швидкої підтримки” — віцепрезиденту, генералу Мохамеду Хамдану Дагало.
З того періоду відносини між армією Судану та СШР погіршилися, попри переговори про інтеграцію Сил швидкого реагування до Збройних сил держави, ситуація завадила підписати угоду про дворічний перехід до вільних виборів під керівництвом цивільних чиновників.
У межах плану розрахованому до 2026 року останні мали увійти до складу збройних сил, але уряд на чолі з генералом Абдель Фаттахом аль-Бурханом та віцепрезидент генерал Мохамед Хамдан Дагало не змогли домовитись щодо строків та порядку переходу сил.
Бойові зіткнення розпочалися після того, як Сили швидкого реагування не погодилися на запропонований перехід до цивільного правління у країні, який передбачає інтеграцію СШР до національної армії Судану. Керівництво спецзагону наполягало на тому, щоб процедуру відклали на десять років, а регулярні війська вимагали проведення процесу протягом двох років
Неодноразові порушення домовленостей про припинення вогню призвели до того, що 1 червня 2023 року США запровадили свої перші санкції, пов’язані з конфліктом, спрямовані проти двох фірм, пов’язаних з Суданськими збройними силами, і двох інших, пов’язаних з RSF. Вони також запровадили візові обмеження проти осіб, причетних до насильства, але не розголошували жодних імен.
- Дані LSEG свідчать про те, що Росія почала експорт дизельного палива до Судану, оскільки шукає нові ринки для своїх нафтопродуктів після ембарго ЄС.
- Дівчата й жінки з міста Омдурман в Судані змушені займатися сексом із солдатами в обмін на їжу.
- За даними Організації Об’єднаних Націй, минулого року від 10 000 до 15 000 людей були вбиті в одному місті регіону Західний Дарфур у Судані в результаті етнічного насильства з боку воєнізованих Сил швидкої підтримки (RSF) і союзних арабських бойовиків.
Президент Володимир Зеленський має намір відвідати засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” у Німеччині 9 січня.
Членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії, заявила міністерка закордонних справ Еліна Валтонен.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 січня. Від початку цієї доби відбулося 166 бойових зіткнень.
Директор КМІС Володимир Паніотто зауважив, що твердження обраного 47-м президентом США Дональда Трампа стосовно того, що російський президент Володимир Путін вдерся до України через її прагнення вступити в НАТО, насправді не відповідає даним соціологічних опитувань.
Австрійська компанія OMV уклала угоду про постачання німецькому Uniper газу з її проекту в Чорному морі з 2027 року, повідомили троє обізнаних осіб. Нині Європа шукає нові шляхи підвищення енергетичної безпеки після скорочення зв’язків з Росією.