В результаті етнічного насильства в одному місті Судану вбили 10-15 тис. людей, – звіт ООН

Джерело: Reuters

За даними Організації Об’єднаних Націй, минулого року від 10 000 до 15 000 людей були вбиті в одному місті регіону Західний Дарфур у Судані в результаті етнічного насильства з боку воєнізованих Сил швидкої підтримки (RSF) і союзних арабських бойовиків. 

У звіті для Ради Безпеки ООН незалежні спостерігачі ООН за санкціями приписали жертви в Ель-Генейні джерелам розвідки та порівняли це з оцінкою ООН про те, що близько 12 000 людей було вбито в Судані з початку війни 15 квітня 2023 року між суданською армією та RSF.

Спостерігачі також назвали “переконливими” звинувачення в тому, що Об’єднані Арабські Емірати надавали військову підтримку RSF “кілька разів на тиждень”. Високопоставлений суданський генерал у листопаді звинуватив ОАЕ у підтримці військових дій RSF.

У листі до спостерігачів ОАЕ повідомили, що 122 рейси доставили гуманітарну допомогу в Амджарас, щоб допомогти суданцям, які тікали від війни.Офіційний представник ОАЕ повідомив, що він запросив спостерігачів ООН відвідати польовий госпіталь в Амджарасі, “щоб дізнатися з перших вуст про гуманітарні зусилля, вжиті ОАЕ, щоб допомогти полегшити страждання, викликані поточним конфліктом”.

Між квітнем і червнем минулого року Ель-Генейна (Судан) пережила “інтенсивне насильство”, пишуть спостерігачі, звинувачуючи RSF і союзників у нападах на етнічне африканське плем’я масаліт, які “можуть бути рівнозначні воєнним злочинам і злочинам проти людяності”.

RSF раніше заперечувала звинувачення і заявила, що будь-який з її солдатів, яких визнають причетними, постане перед правосуддям.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у державному технічному університеті РБ розпочався “Міжнародний молодіжний форум з розробки БпЛА”, який курують росіяни.

Довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.

28 квітня, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський заявив, що вже у червні може розпочатися “шлях до справедливого миру” під час проведення Глобального саміту миру у Швейцарії.

Надвечір 28 квітня тисячі громадян Грузії пройшли маршем через Тбілісі під час протестів проти законопроєкту про “іноземних агентів”, який опозиція та західні країни назвали авторитарним та інспірованим Росією. 17 квітня парламент країни проголосував проєкт закону, нині законотворці готуються до другого читання.

Італія, разом з Францією та Великою Британією постачає крилаті ракети Storm Shadow/SCALP EG для України.