У Венесуелі почали святкувати Різдво, аби відволікти громадян від результатів виборів

Джерело: The Guardian

У Венесуелі від жовтня почали святкувати Різдво. Міста прикрасили святковими декораціями, щоб відволікти населення від нещодавніх скандальних виборів.

1 жовтня мешканці Каракаса вийшли на вулиці, які були прикрашені гірляндами та скульптурами “З Різдвом”, а поблизу військової бази, де живе президент Венесуели Ніколас Мадуро, встановили ялинку яскраво-червоного кольору.

По всій країні оголосили про святкові концерти та заходи. На одній з вечірок з’явився глава МВС Венесуели Діосдадо Кабельо, де його зустріли діти у шапках Санти та пластикові сніговики.

“Люди щасливі”, – сказав міністр.

Він додав, що ті, хто критикує рішення Мадуро про початок святкування – “озлоблені Грінчі, які псують Різдво”.

“Вони повинні зрозуміти, що ця країна – країна щастя, ентузіазму та майбутнього”, – додав Кабельо.

52-річний вуличний торговець Адольфо Гільєн, який продає дитячі іграшки, привітав рішення Мадуро про святкування.

“Це знімає стрес. Це стимулює економіку… Це змушує вас не думати про політичні проблеми. Це позитивні речі, які держава та уряд роблять, щоб відволікти венесуельців, тому що вони чудово знають, що венесуельці зараз у стані стресу… Все не так просто, розумієте?”, – сказав він.

“Стрес” виник у венесуельців після президентських виборів у липні, де переможцем знову став Мадуро. Однак і у Венесуелі, і за кордоном вважають, що результати виборів нечесні і Мадуро вкрав голоси опозиційного кандидата Едмундо Гонсалеса.

У країні почались заворушення, унаслідок яких арештували понад 1500 осіб, а Гонсалесу довелось втекти до Іспанії, аби уникнути арешту. Минулого тижня Мадуро повідомив, що соратник Гонсалеса та лідер опозиції Марія Коріна Мачадо також готується до втечі, однак останній заперечив і наголосив, що втікати повинен саме Мадуро.

США, ЄС та країни Південної Америки – зокрема Аргентина та Чилі – закликали лідерів Венесуели до “конструктивних діалогів про політичний перехід”. Проте ніяких ознак того, що такі перемовини відбуваються, немає.

“На жаль, я не думаю, що хтось очікує, що Мадуро передасть владу Гонсалесу 10 січня (день інавгурації)”, – сказав експерт Джефф Ремсі з Латиноамериканського центру ім. Адрієнні Аршт при Атлантичній раді.

Водночас він додав, що арешт протестуючих, блокування соцмереж та початок масштабних кампаній репресій – це не ті дії, які б виконував авторитарний керівник, якби почував себе у безпеці.

На думку фахівця, рішення Мадуро про початок святкування Різдва у жовтні стало сигналом, що немає сенсу противитись і венесуельці мають змиритись з його керівництвом ще на шість років.

Деякі посадовці, які є противниками режиму Мадуро, навіть вдячні йому за трохи святкового настрою. Зокрема одна з працівниць МОЗ Венесуели сказала, що прикраси, щонайменше, підтримають громадян, які переживають жорсткі репресії та економічні проблеми.

Вона зазначила, що бачить болючий розрив, коли на тлі яскравих різдвяних вогнів ситуація в її країні залишається похмурою.

“Це гидкий контраст… Але ми все одно тут, виходимо, щоб очистити розум. Як я вже сказала, це питання психічного здоров’я”, – додала вона.

У Ростовській області Росії почали обмежувати роботу мобільного інтернету та зв’язку “з метою безпеки”.

Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.

Намагання Росії зміцнити свою військову базу на сході Лівії, після повалення режиму Асада у Сирії, зіштовхуються зі спротивом з боку лівійського уряду.

Вчора, 20 грудня, Рада директорів Міжнародного валютного Фонду затвердила шостий перегляд програми “Механізм розширеного фінансування” (EFF), що дає Україні доступ до приблизно 1,1 млрд доларів.

США скасували нагороду в 10 мільйонів доларів за Ахмеда аль-Шараа, лідера “Хайят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) – угруповання, яке повалило режим Башара Асада.