У Венесуелі затримали трьох українців, які нібито готували теракт з іншими «найманцями»

Джерело: EFE

У Венесуелі за три дні до інавгурації Ніколаса Мадуро, який оголосив себе переможцем президентських виборів, затримали групу іноземців, яких звинувачують у підготовці теракту. Серед заарештованих — двоє громадян США, двоє колумбійців і троє українців.

Ніколас Мадуро заявив, що іноземці планували “здійснити терористичні дії проти світу у Венесуелі”.

Уряд Венесуели запевняє, що раніше 125 захоплених “найманців” мали “першу місію” напасти на виконавчу віцепрезидентку Делсі Родрігес, а потім виконати “конкретні завдання з нападу на державні служби”, здійснюючи “терористичні акти”, “а також атакувати інших “лідерів Боліваріанської революції”.

Протягом листопада та грудня 2024 року влада Венесуели заарештувала 125 осіб різних національностей, звинувативши їх у підготовці терактів. Серед нових затриманих, серед яких є українці, влада назвала їх “доповненням” до вже раніше затриманих.

За інформацією видання, ще 3 січня уряд Венесуели оголосив про розгортання 1200 військових з метою “гарантування миру” напередодні інавгурації Ніколаса Мадуро, запланованої на 10 січня.

Вибори у Венесуелі

Згідно з результатами виборів, проведених 28 липня, Національна виборча рада Венесуели оголосила про переобрання Ніколаса Мадуро на третій шестирічний термін.

США та інші західні країни не визнали ці результати. Своєю чергою, держсекретар США Ентоні Блінкен висловив свій скептицизм після оголошення результатів виборів. Він заявив, що Сполучені Штати мають “серйозні побоювання, що оголошені результати не відображають волю і голоси венесуельського народу”.

Після оголошення результатів у Венесуелі розпочалися протести, під час яких було затримано близько 2400 осіб, а понад 20 людей загинули.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.

У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.