У Венесуелі затримали трьох українців, які нібито готували теракт з іншими «найманцями»

Джерело: EFE

У Венесуелі за три дні до інавгурації Ніколаса Мадуро, який оголосив себе переможцем президентських виборів, затримали групу іноземців, яких звинувачують у підготовці теракту. Серед заарештованих — двоє громадян США, двоє колумбійців і троє українців.

Ніколас Мадуро заявив, що іноземці планували “здійснити терористичні дії проти світу у Венесуелі”.

Уряд Венесуели запевняє, що раніше 125 захоплених “найманців” мали “першу місію” напасти на виконавчу віцепрезидентку Делсі Родрігес, а потім виконати “конкретні завдання з нападу на державні служби”, здійснюючи “терористичні акти”, “а також атакувати інших “лідерів Боліваріанської революції”.

Протягом листопада та грудня 2024 року влада Венесуели заарештувала 125 осіб різних національностей, звинувативши їх у підготовці терактів. Серед нових затриманих, серед яких є українці, влада назвала їх “доповненням” до вже раніше затриманих.

За інформацією видання, ще 3 січня уряд Венесуели оголосив про розгортання 1200 військових з метою “гарантування миру” напередодні інавгурації Ніколаса Мадуро, запланованої на 10 січня.

Вибори у Венесуелі

Згідно з результатами виборів, проведених 28 липня, Національна виборча рада Венесуели оголосила про переобрання Ніколаса Мадуро на третій шестирічний термін.

США та інші західні країни не визнали ці результати. Своєю чергою, держсекретар США Ентоні Блінкен висловив свій скептицизм після оголошення результатів виборів. Він заявив, що Сполучені Штати мають “серйозні побоювання, що оголошені результати не відображають волю і голоси венесуельського народу”.

Після оголошення результатів у Венесуелі розпочалися протести, під час яких було затримано близько 2400 осіб, а понад 20 людей загинули.

Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.

20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.

США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.

У п’ятницю, 21 лютого, тисячі людей вийшли на мітинги в Братиславі та інших містах Словаччини, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо.

Франція та Естонія скликають у понеділок, 24 лютого, екстрену зустріч міністрів оборони європейських країн для обговорення посилення підтримки України.