У Верховній Раді запропонували зобов’язати роботодавців платити пеню через затримку зарплати
Джерело: нардепка Ніна Южаніна.
У Верховній Раді зареєстровано проєкт закону №9510 щодо зобов’язання роботодавців виплачувати пеню у випадку затримки заробітної плати на понад 15 днів.
Пропонується визначати розмір виплати пені за умовами трудового або колективного договору. Водночас вона має бути менше ніж облікова ставка Національного банку в розрахунку на рік за кожен день затримки.
Ще у документі йдеться про те, аби надати право працівнику тимчасово припинити виконання роботи за умови затримки виплати заробітної плати на строк більше ніж 15 календарних днів. Також передбачена і виплата працівнику компенсації у разі неплатоспроможності роботодавця.
Період виплати компенсацій планується обліковувати в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування як період, за який сплачено єдиний соціальний внесок (ЄСВ).
Станом на початок лютого 2022 року заборгованість з виплати зарплати 129,5 тисячі працівників активних підприємств становила 3,1 млрд гривень. З цього числа 1,3 млрд грн була на державних та 165,9 млн грн – на комунальних підприємствах.
- Верховна Рада України проголосувала в першому читанні за законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні.
- Верховна Рада може обмежити регіональну владу у використанні державних коштів на закупівлю товарів та послуг, які не є пріоритетними під час війни. Своєю чергою, депутати від “Європейської Солідарності” закликали до повного мораторію на нецільові витрати.
Внаслідок удару російської армії по житловому будинку в Полтаві загинули дев’ятеро людей, зокрема дитина.
Станом на кінець січня 2025 року через російську агресію в Україні пошкоджено 1333 пам’ятки культурної спадщини та 2185 об’єктів культурної інфраструктури.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.