У ВР з‘явився законопроєкт про ідентифікацію громадян системою відеонагляду
Джерело: законопроєкт № 11031
Народні депутати від партії “Слуга народу” зареєстрували законопроєкт, який передбачає ідентифікацію громадян за допомогою системи відеонагляду на підставі низки біометричних даних та такої інформації про особу, як ім’я, дата народження, відомості про зареєстроване або задеклароване місце проживання (перебування), відцифрований образ обличчя особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Зокрема законопроєкт “Про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки” зареєстрували нардепи В’ячеслав Медяник, Максим Павлюк, Сергій Кузьміних, Олександр Бакумов та інші.
Проєкт закону визначає наступні поняття:
- біометричні дані – персональні дані, отримані в результаті спеціального технічного опрацювання, що стосується фізичних, фізіологічних чи поведінкових ознак фізичної особи, таких як, зображення обличчя чи дактилоскопічні дані, голос, що дають змогу однозначно ідентифікувати або підтверджують однозначну ідентифікацію фізичної особи;
- відеоаналітика – автоматизований аналіз відцифрованих даних, отриманих за допомогою системи відеомоніторингу стану публічної безпеки, що здійснюється з використанням спеціального програмного забезпечення;
- відеомоніторинг – безперервний систематичний процес збору та обробки даних щодо стану публічної безпеки, який здійснюється засобами відеомоніторингу;
- засоби відеомоніторингу – технічні засоби, які призначені для обробки даних (камери з функціями детектування обличчя, охорони периметру, керування трафіком тощо);
- інцидент – запрограмована інформація про подію, предмет, особу чи транспортний засіб тощо, при фіксації яких у певних випадках системами відеомоніторингу стану публічної безпеки, відомчими системами відеомоніторингу підприємств, установ, організацій (незалежно від форм власності) та фізичних осіб, які повністю або частково здійснюють відеомоніторинг публічних місць формується відповідне повідомлення;
- користувачі системи відеомоніторингу стану публічної безпеки – уповноважені особи сил безпеки та сил оборони, органів державної влади, а також органів місцевого самоврядування, яким в установленому порядку надано відповідні права доступу до інформації, що міститься в системі відеомоніторингу стану публічної безпеки тощо.
Метою законопроєкту є зокрема
- здійснення превентивної та профілактичної діяльності, спрямованої на запобігання вчиненню правопорушень;
- виявлення правопорушень та їх припинення;
- встановлення та розшуку осіб, які переховуються;
- створення умов для запобігання та подолання дитячої безпритульності та злочинності серед дітей;
- безпека на транспорті, у тому числі регулювання дорожнього руху та здійснення контролю за дотриманням Правил дорожнього руху;
- здійснення прикордонного контролю і пропуску через державний кордон;
- забезпечення безпеки дітей, учнів, студентів тощо.
Тоді як об’єктами відеомоніторингу будуть:
- інформаційні об’єкти, до яких належать фізичні особи, а також транспортні засоби;
публічні місця; - інші території загального користування;
- території, будівлі, споруди закладів освіти, охорони здоров’я та приміщення в них;
- речі і предмети тощо.
У тексті проєкту вказано, що системи відеомоніторингу стану публічної безпеки складаються з технічних засобів, приладів, пристроїв, у тому числі з функціями фото-, аудіо- відеозапису, які працюють в автоматичному режимі, програмно-апаратних комплексів, що забезпечують обробку, аналіз, передачу даних до відповідної функціональної підсистеми єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України, захист інформації та розпізнавання (ідентифікацію) об’єктів.
Зазначено, що система відеомоніторингу стану публічної безпеки центрального рівня є функціональною підсистемою єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України.
Ідентифікація інформаційного об’єкта “фізична особа” здійснюється на підставі певного набору біометричних даних та такої інформації про особу:
- власне ім’я;
- дата народження/смерті;
- місце народження;
- стать;
- відомості про зареєстроване або задеклароване місце проживання (перебування) особи, зняття особи з реєстрації місця проживання або про зміну місця проживання (перебування) особи;
- відомості про громадянство або його відсутність;
- відцифрований образ обличчя особи;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспортного документа особи (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону).
Ідентифікація інформаційного об’єкта “транспортний засіб” здійснюється на підставі таких відомостей про транспортний засіб: марка, модель, колір, рік випуску, номерний знак, інформація про власника транспортного засобу (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, повне найменування та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (для юридичних осіб), адреса реєстрації місця проживання фізичної особи або адреса місцезнаходження юридичної особи.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про розгортання єдиної платформи відеоспостереження в Україні, до якої вже інтегровано більше 8 тисяч відеокамер.
У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”.
Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.
20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям.
У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.
Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.