У Єврокомісії відреагували на вихід Росії із «зернової угоди»

Джерело: Урсула фон дер Ляєн/Twitter

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, коментуючи вихід Росії із “Чорноморської зернової угоди”, назвала рішення РФ “цинічним кроком”.

“Я рішуче засуджую цинічний крок Росії припинити Чорноморську зернову ініціативу попри зусилля ООН і Туреччини”, – йдеться у дописі.

Водночас очільниця Єврокомісії зазначила, що ЄС працює над забезпеченням продовольчої безпеки для незахищених верств населення світу. “Коридорами солідарності” Євросоюзу продовжать вивозити агропродовольчу продукцію з України й на світові ринки.

Як повідомляли Букви, глава USAID Саманта Пауер також звинуватила президента РФ Володимира Путіна в тому, що він ухвалив рішення, що впливає на мільйони найбідніших людей світу, вийшовши з річної угоди за посередництва ООН, яка дозволяла Україні експортувати зерно Чорним морем.

Раніше Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що рішення Москви стосовно відмови від продовження “зернової угоди” абсолютно невиправдане і наголосив, що РФ використовує голод як зброю.

Своєю чергою, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш зазначив, що “глибоко розчарований” тим, що його пропозиції стосовно усунення перешкод для російського експорту харчових продуктів та добрив залишилися “непочутими”, і висловив “жаль” з приводу рішення Москви вийти з “зернової угоди”.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.