У Єврокомісії відреагували на вихід Росії із «зернової угоди»

Джерело: Урсула фон дер Ляєн/Twitter

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, коментуючи вихід Росії із “Чорноморської зернової угоди”, назвала рішення РФ “цинічним кроком”.

“Я рішуче засуджую цинічний крок Росії припинити Чорноморську зернову ініціативу попри зусилля ООН і Туреччини”, – йдеться у дописі.

Водночас очільниця Єврокомісії зазначила, що ЄС працює над забезпеченням продовольчої безпеки для незахищених верств населення світу. “Коридорами солідарності” Євросоюзу продовжать вивозити агропродовольчу продукцію з України й на світові ринки.

Як повідомляли Букви, глава USAID Саманта Пауер також звинуватила президента РФ Володимира Путіна в тому, що він ухвалив рішення, що впливає на мільйони найбідніших людей світу, вийшовши з річної угоди за посередництва ООН, яка дозволяла Україні експортувати зерно Чорним морем.

Раніше Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що рішення Москви стосовно відмови від продовження “зернової угоди” абсолютно невиправдане і наголосив, що РФ використовує голод як зброю.

Своєю чергою, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш зазначив, що “глибоко розчарований” тим, що його пропозиції стосовно усунення перешкод для російського експорту харчових продуктів та добрив залишилися “непочутими”, і висловив “жаль” з приводу рішення Москви вийти з “зернової угоди”.

У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.