У ЗСУ запровадили програму для збереження життів військових: деталі

Джерело: пресслужба Генштабу ЗСУ

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Зауважується, що пропозиції й напрацювання від волонтерів та активістів враховані та частково реалізовуються.

У Генштабі не надали подробиць, однак запевнили, що програма “Збереження життя військовослужбовців” – “універсальна система для кожного підрозділу, ключовим пріоритетом якої є збереження життя наших воїнів”.

Особливо акцентують стосовно:

  • удосконалення підготовки українських захисників;
  • підвищення якості їх навчання;
  • покращення надання медичної допомоги на всіх етапах;
  • забезпечення відпочинку особового складу, котрий виконує бойові завдання та низці інших заходів.

Важливий аспект реалізації програми – це дії командирів підрозділів, адже на них покладена максимальна відповідальність за збереження життя особового складу. Ми боремося за нашу землю, але життя українського солдата – найважливіше. Позицію можна повернути, життя – ні, – додали у повідомленні.

Робота над практичним втіленням програми триватиме під особистим контролем Головнокомандувача ЗС України.

Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.

28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.

Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.

У ніч на 28 червня російські війська під час чергового масованого обстрілу пошкодили фармацевтичне підприємство “Дарниця” у Києві.

Президент України Володимир Зеленський підписав укази про присвоєння звання Героя України дев’ятьом військовослужбовцям і поліціянтам. Вісім із них удостоєні найвищої державної нагороди посмертно.