У ЗСУ запровадили програму для збереження життів військових: деталі
Джерело: пресслужба Генштабу ЗСУ
За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.
Зауважується, що пропозиції й напрацювання від волонтерів та активістів враховані та частково реалізовуються.
У Генштабі не надали подробиць, однак запевнили, що програма “Збереження життя військовослужбовців” – “універсальна система для кожного підрозділу, ключовим пріоритетом якої є збереження життя наших воїнів”.
Особливо акцентують стосовно:
- удосконалення підготовки українських захисників;
- підвищення якості їх навчання;
- покращення надання медичної допомоги на всіх етапах;
- забезпечення відпочинку особового складу, котрий виконує бойові завдання та низці інших заходів.
Важливий аспект реалізації програми – це дії командирів підрозділів, адже на них покладена максимальна відповідальність за збереження життя особового складу. Ми боремося за нашу землю, але життя українського солдата – найважливіше. Позицію можна повернути, життя – ні, – додали у повідомленні.
Робота над практичним втіленням програми триватиме під особистим контролем Головнокомандувача ЗС України.
- Міністерство оборони України розпочало пілотний проєкт з реабілітації військовослужбовців, основним завданням якого є створення ефективного реабілітаційного простору за участі цивільних та військових закладів охорони здоров’я, соціальних служб та органів місцевого самоврядування.
- Фонд американського благодійника Делла Лоя Хансена та Київська обласна державна адміністрація розпочали спільну роботу з розробки концепції створення сучасного реабілітаційного госпіталю для військовослужбовців та цивільних осіб.
- В Україні мають намір створити шість реабілітаційних центрів для військовослужбовців, один – з метою реінтеграції осіб, котрих звільнили з російського полону, решту – для надання допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям.
- Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.