Удар по Сумах: в Нью-Йорку на Таймс-сквер проходить акція протесту на підтримку України

Джерело: Дар’я Коломієць

В Нью-Йорку на Таймс-сквер проходить акція на підтримку України після російської атаки Сум, внаслідок якої загинули 34 людини, постраждало – 117, зокрема 15 дітей.

Серією фото з демонстрації поділилася культурна активістка Дар’я Коломієць.

Фото: Дар’я Коломієць

Фото: Дар’я Коломієць

Фото: Дар’я Коломієць

Фото: Дар’я Коломієць

Фото: Дар’я Коломієць

Фото: Дар’я Коломієць

Фото: Дар’я Коломієць

Фото: Дар’я Коломієць

“Україна не в порядку. Гугліть Суми сьогодні”, – зазначили культурна активістка Дар’я Коломієць, громадська діячка Ганка Смірнова та активіст – Всеволод Мирний.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений GANKA (@ganka.smirnova)

Довідка. Дарʼя Коломієць – культурна активістка і продюсерка, учасниця списку Next Generation Leaders журналу Time, що з 2022 року втілює культурно-адвокаційні проєкти у США на підтримку України. За минулий рік активістка та її події змогли акумулювати понад 60 тисяч доларів на підтримку “Госпітальєрів” і ГО “Жіночий ветеранський рух”. У березні 2024 Дарʼя у партнерстві з Yara Arts Group і режисеркою Вірляною Ткач показала виставу Mariupol: Diaries of War and the Tree of Life, яка розповідає історії чотирьох жителів Маріуполя і згадує творчість Алли Горської. У червні театр Bedlam прийняв благодійні читання, зрежисовані зіркою серіалу “Пліткарка” Зюзанною Шадковскі – тоді щоденники українців уперше прочитали американські ветерани зі спеціальної групи цього театру. У вересні Коломієць вперше представила Diary of War: Women в Бруклінському центрі театральних досліджень. Цей сценарій також ліг в основу однойменної події в листопаді, яка зібрала повну залу West End Theatre.

Випущений 2022 року, подкаст “Щоденники війни” налічує 41 історію українців, які записали для проєкту голосові повідомлення про події перших тижнів великої війни.

Уранці 13 квітня російські війська завдали ракетного удару по місту Суми. Станом на зараз відомо про 34 загиблих, серед яких — двоє дітей. Також внаслідок балістичного удару постраждали 117 осіб, з них 15 дітей.

Як повідомив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, по місту вдарили дві балістичні ракети типу “Іскандер-М”/KN-23. Удару завдали російські військові з території Воронезької (н.п. Ліскі) та Курської (н.п. Лєженькі) областей. За словами Буданова, відповідальними за атаку є розрахунки 112-ї та 448-ї ракетних бригад РФ.

Тоді як зазначив очільник Сумської МВА Сергій Кривошеєнко, під час подвійного ракетного удару найбільше жертв загинули внаслідок ураження осколковими елементами, якими росіяни спорядили другу ракету.

  • 13 квітня прем’єр-міністр Нідерландів Дік Шуф наголосив, що чергова російська балістична атака на Суми вкотре засвідчила необхідність продовжувати збільшувати тиск на РФ та підтримувати Україну, зокрема наданням засобів протиповітряної оборони.
  • Глава дипломатії ЄС Кая Каллас назвала “жахливим прикладом” посилення російських атак у той час, як Україна погодилася на безумовне припинення вогню.
  • Президент Євроради Антоніо Кошта обурений злочинним ракетним ударом Росії по центру міста Суми.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.

У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.

У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.