Угорщина не заперечуватиме проти призначення Рютте на посаду генсека НАТО
Джерело: RTL News
Одну з останніх перешкод для нового прем’єр-міністра Марка Рютте на посаді генерального секретаря НАТО подолано. Угорщина припинила свій опір.
Марк Рютте та Віктор Орбан провели переговори напередодні зустрічі лідерів урядів ЄС у Брюсселі. Угорщина повідомила про зняття вето на те, щоб прем’єр Нідерландів став наступним генсеком Північноатлантичного альянсу.
За словами глави угорського уряду, Рютте надав “письмові гарантії”, що не примушуватиме Угорщину підтримуватиме плани НАТО з допомоги Україні.
Нещодавно нинішній генсек Єнс Столтенберг повідомив, що в альянсі близькі до узгодження кандидатури Рютте на посаду нового глави НАТО.
У січні з’явилося повідомлення про те, що Рютте може стати новим генеральним секретарем НАТО. Країни, які підтримують його кандидатуру, закулісно працювали над тим, щоб рішення про його призначення ухвалили до літа.
Згодом, у березні, глава уряду Естонії Кая Каллас повідомила, що країна готова підтримати прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду генерального секретаря НАТО. Каллас зауважила, що Естонія готова підтримати як його кандидатуру, так і кандидатуру президента Румунії Клауса Йоганніса.
Попри те, що Нідерланди і не досягають мети у 2% витрат на оборону, на думку прем’єр-міністерки, сильна сторона Рютте полягає у здатності укладати компроміси.
У квітні стало відомо, що 28 із 32 країн підтримують кандидатуру прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду наступного генсека НАТО.
Варто додати, що у липні 2023 року прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- У випадку загрози НАТО може перебазувати до Польщі до 300 тисяч військовослужбовців сил високої готовності, повідомив заступник начальника Генштабу Збройних Сил Республіки Польща генерал Кароль Димановський.
- НАТО запроваджує у Литві ротаційну модель ППО. Згідно з даними ЗМІ, у країні розміщують зенітно-ракетні комплекси Patriot.
22 грудня над Червоним морем військово-морський літак США F/A-18 був збитий через “дружній вогонь”, повідомляють американські військові. Інцидент став найсерйознішим за останній рік, упродовж якого США здійснювали авіаудари проти єменських повстанців-хуситів.
Триває 1033-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 774 тисячі осіб.
Імміграційна та митна служба США (ICE) депортувала понад 270 тисяч мігрантів за фінансовий рік, що закінчився 30 вересня.
На Одещині прикордонники Ізмаїльського загону спільно з митниками виявили велику партію срібних прикрас, які громадянка України намагалася ввезти з закордону без декларування.
Новообраний президент США Дональд Трамп оголосив одразу про кілька номінацій, серед яких кандидат на посаду голови Федерального управління залізниць та потенційні високопосадовці Мін’юсту.