Україна конфіскувала судно, що вивозило українське зерно з Криму

Джерело: ДПСУ

Україна конфіскувала корабель USKO MFU за незаконний захід у порти Криму, повідомила Державна прикордонна служба 9 жовтня.

Суховантаж під прапором Камеруну, який “незаконно заходив у порти окупованого Криму для комерційної діяльності”, затримали на Одещині в липні 2024 року.

Тоді в СБУ повідомляли, що екіпаж корабля виконував замовлення РФ на вивезення українського зерна з тимчасово окупованого Криму. За даними слідства, протягом 2023-2024 років судно неодноразово пришвартовувалось до морського порту Севастополя, щоб забрати награбовану агропродукцію.

Читайте також: Росія продала вкраденого зерна з окупованих територій на $6 млрд

Нагадаємо, з початку 2024 року росіяни вивезли з тимчасово окупованих територій Запорізької області близько 500 тисяч тонн зерна і мають намір вкрасти ще 200 тисяч тонн. Росіяни вивозять зернові та технічні культури з ТОТ Запорізької області в Крим і РФ, а далі експортують. З початку війни із 1,8 млн га ріллі в регіоні зараз 1,4 млн га (80%) – під окупацією чи в зоні бойових дій.

Раніше у Центрі національного спротиву повідомили, що російські компанії вивезли з тимчасово окупованих територій Херсонщини близько 30 тисяч тонн аграрної продукції, “заробивши” понад 6 мільйонів євро.

  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що з початку 2024 року росіяни вивезли лише через порт тимчасово окупованого Маріуполя 180 тисяч тонн краденого українського зерна.
  • У Центрі національного спротиву повідомили, що російські компанії вивезли з тимчасово окупованих територій Херсонщини близько 30 тисяч тонн аграрної продукції, “заробивши” понад 6 мільйонів євро.
  • Стало відомо, що під виглядом “переробного заводу” росіяни організовують новий сміттєвий полігон  “Луганськ” поблизу Родакового на кордоні Лутугинського і Слов’яносербського районів для обслуговування регіонів РФ.

За дев’ять місяців 2024 року оборонне відомство кодифікувало і дозволило для використання у Силах оборони понад 140 безпілотних авіаційних комплексів та 33 наземних роботизованих комплексів українського виробництва.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 10 жовтня. На даний час відбулося 114 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні є ситуація на Лиманському, Покровському та Курахівському напрямках.

10 жовтня Рада прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України (реєстр. №12023).

НЕК “Укренерго” нині вже накопичило трикратний, порівняно з нормативним, запас ремонтного обладнання, у межах підготовки до опалювального сезону, запевнив т.в.о. голови правління компанії Олексій Брехт.

10 жовтня посол України у Великій Британії Валерій Залужний повідомив, що взяв участь у роботі президента Володимира Зеленського у Лондоні. Зокрема українська сторона представила план перемоги главі британського уряду Кіру Стармеру.