Україна може отримати ракети великої дальності, озброєні касетними бомбами США, – Reuters

Джерело: Reuters

За словами чотирьох американських чиновників, адміністрація Байдена близька до схвалення постачання в Україну ракет більшої дальності, укомплектованих касетними бомбами.

США розглядають можливість постачання тактичних ракетних систем (ATACMS) або керованої реактивної системи залпового вогню (GMLRS), ракети, які наповнені касетними бомбами.

У разі схвалення будь-який варіант буде доступний для швидкої доставки в Україну.

Чотири джерела повідомили, що рішення відправити ATACMS або GMLRS, або обидва, не є остаточним і може бути відхиленим. Адміністрація Байдена місяцями обговорювала рішення щодо ATACMS, побоюючись, що їх відправлення буде сприйнято як надто агресивний крок проти Росії.

Україна неодноразово зверталася до адміністрації Байдена з проханням ATACMS допомогти атакувати та порушити лінії постачання, авіабази та залізничні мережі на окупованій Росією території.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.

4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.

Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.