Україна може отримати ракети великої дальності, озброєні касетними бомбами США, – Reuters
Джерело: Reuters
За словами чотирьох американських чиновників, адміністрація Байдена близька до схвалення постачання в Україну ракет більшої дальності, укомплектованих касетними бомбами.
США розглядають можливість постачання тактичних ракетних систем (ATACMS) або керованої реактивної системи залпового вогню (GMLRS), ракети, які наповнені касетними бомбами.
У разі схвалення будь-який варіант буде доступний для швидкої доставки в Україну.
Чотири джерела повідомили, що рішення відправити ATACMS або GMLRS, або обидва, не є остаточним і може бути відхиленим. Адміністрація Байдена місяцями обговорювала рішення щодо ATACMS, побоюючись, що їх відправлення буде сприйнято як надто агресивний крок проти Росії.
Україна неодноразово зверталася до адміністрації Байдена з проханням ATACMS допомогти атакувати та порушити лінії постачання, авіабази та залізничні мережі на окупованій Росією території.
- За інформацією ЗМІ, вже найближчим часом адміністрація президента США Джо Байдена оголосить про надання Україні нової партії касетних боєприпасів.
- 6 вересня Державний секретар США Ентоні Блінкен під час анонсованого візиту до Києва оголосив про новий пакет допомоги Україні на понад один мільярд доларів.
- 11 вересня під час вечірнього відеозвернення президент Володимир Зеленський анонсував посилення оборонної підтримки від Німеччини. Запевнив, що обговорив постачання ППО, артилерії та техніки з канцлером ФРН Олафом Шольцем та главою МЗС Анналеною Бербок.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.