Україна отримала $230 млн від Японії на відновлення сільського господарства
Джерело: Міністерство фінансів України
До державного бюджету України надійшла позика обсягом 230 млн доларів від уряду Японії в межах проєкту Світового банку “Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)”.
Кошти було залучено із Цільового фонду сприяння необхідному розширенню кредитування для України (ADVANCE Ukraine).
“В умовах війни сільське господарство зазнає значних збитків, що своєю чергою ставить під загрозу продовольчу безпеку не тільки в Україні, але й в усьому світі. Залучення коштів в межах ARISE є важливим внеском у забезпечення доступу для фінансування аграрного бізнесу України. Вдячні команді Світового банку та уряду Японії за своєчасну підтримку з перших днів повномасштабного вторгнення”, — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.
Проєкт ARISE має на меті підтримку доступу сільгоспвиробників до фінансування через пільгове кредитування (компенсація видатків за програмою 5-7-9) та покращення доступу малих господарств до фінансування через гранти.
Обсяг фінансування проєкту наразі становить 550 млн доларів, з яких:
- 500 млн доларів США будуть спрямовані на фінансування державної програми “Доступні кредити 5-7-9%” у 2023-2024 роках з фокусом на аграрні підприємства.
- майже 50 млн доларів США передбачено на гранти для малих сільгоспвиробників.
- Японія погодилась співпрацювати зі Сполученими Штатами з метою підтримки України озброєнням та боєприпасами.
- Японія допоможе Україні у модернізації газових компресорних станцій та впровадженні мобільних турбін.
- Оператор газотранспортної системи України отримав чергову партію допомоги від Японії.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.